10 firm chce budować most w Jarosławiu

Date:

– Aż 10 firm złożyło oferty w ogłoszonym przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przetargu na budowę drugiego mostu w Jarosławiu – informuje portal CarpatiaBiznes.pl, zauważając że w branży budowlanej nieczęsto zdarza się aż tylu chętnych.

 

Duże zainteresowanie może wynikać z tego, że przygotowaniem inwestycji zajął się samorząd województwa i jest już gotowy projekt, pozwolenia i wykupiony teren.

Z informacji wynika, że oferty w większości mieszczą się w zakładanym budżecie. Przetarg ma być rozstrzygnięty w miarę szybko i początkiem przyszłego roku jest szansa na podpisanie umowy z wyłonionym wykonawcą. Na realizację zadania przewidziano 32 miesiące. Sam most będzie liczył 624 metry z przęsłem nurtowym o długości 100 m. Pieniądze na nową przeprawę przez San pochodzą głównie z rządowego Programu Mosty dla Regionów. Do mostu będzie prowadziła nowa droga z Sobiecina do Muniny.

Droga wraz z mostem będzie liczyła prawie 2 km długości i będzie wyprowadzać ruch z Jarosławia w kierunku północnym. Trasa przecina obszar Natura 2000 „Rzeka San” i przebiega przez tereny zalewowe oraz nieużytki.

Początek nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 865 zlokalizowany będzie na węźle drogowym jarosławskiej obwodnicy. W tym miejscu zaplanowano budowę nowych łącznic i dwóch rond w celu zapewnienia możliwości skrętu we wszystkich kierunkach. Koniec nowego odcinka drogi liczącej około 1 300 metrów zaprojektowano w formie ronda u zbiegu z drogą powiatową w Sobiecinie. Pasy ruchu będą miały szerokość 3,5 metra. Przewidziano też ścieżki rowerowe z możliwością ruchu pieszych po obu stronach jezdni. Most ma mieć najwyższą klasę obciążenia, a koszt budowy powinien się zamknąć w kwocie 130 mln zł.

erka

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...