100 lat pani Emilii

Date:

Emilia Pietruszka urodziła się 8 sierpnia 1922 r. w Czelatycach w gminie Rokietnica. W Pruchniku mieszka od 1947 r. Jej życie to czas bardzo wielu doświadczeń, o których chętnie opowiada. Z uśmiechem na twarzy wspomina również swoją pasję, jaką jest wyszywanie niezwykłych obrazów.

 

Kolejną pasją 100-latki są kwiaty. – Dlatego pani Emilia ze swojego okna czujnie obserwuje jak zmienia się pruchnicki Rynek, podziwiając piękne kwiaty w szczególności róże, a wręcz złoszcząc się jeżeli ktoś przechodzi pomiędzy kwiatami, zamiast wyznaczonymi alejkami – wspominają znajomi.

 

Z okazji tak zacnego jubileuszu przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Pruchniku – Robert Grządziel, sekretarz Gminy Pruchnik wraz z Martą Wałach, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruchniku, w imieniu samorządu złożyli jubilatce najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. W domu pani Emilii, oprócz wyszywanych płócien, podziwiać można piękną galerię zdjęć rodzinnych, a także drzewo genealogiczne, zaczynające się od jubilatki i zawierające pięć pokoleń.

W tym roku swoje 100 urodziny obchodziła również Zofia Pilch mieszająca od urodzenia w Rozborzu Długim. Pani Zofia urodziła się 21 maja 1922 r.

Razem z lokalną społecznością życzymy jubilatkom dobrego zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności, aby kolejne lata mijały wśród najbliższych przynosząc wiele zadowolenia i radości z każdego dnia, miłości, wsparcia oraz szacunku.

erka/UM Pruchnik

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...