11 par świętowało 50 wspólnie przeżytych lat

Date:

W piątek 28 października w Urzędzie Gminy Radymno odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”.

 

Jubileusz 50-lecia pożycia związku małżeńskiego świętowało w Gminie Radymno 11 par: Urszula i Czesław Banasiak z Sośnicy-Brzeg, Maria i Tadeusz Dębiccy z Duńkowic, Krystyna i Kazimierz Barnaś z Chotyńca, Maria i Tadeusz Gwóźdź z Chotyńca, Maria i Stanisław Andrejko ze Skołoszowa, Lidia i Piotr Barscy ze Skołoszowa, Genowefa i Ryszard Kurzawa ze Świętego, Zofia i Marian Razjer z Sośnicy, Aleksandra i Jan Łysik z Sośnicy, Maria i Kazimierz Bis z Łazów oraz Maria i Jan Chmielowscy z Zabłotciec

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” dokonał Bogdan Szylar, wójt gminy Radymno w asyście Beaty Gałęzy, sekretarza gminy. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe dyplomy gratulacyjne, kwiaty i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również symbolicznego toastu wzniesionego na cześć Jubilatów, którym życzono dużo zdrowia, spokoju, rodzinnego ciepła, miłości bliskich oraz wszelkiej pomyślności na dalsze lata wspólnego pożycia. Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia nie wszystkim pozwolił na przybycie.

 

Opr. EK, fot. org.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...