3-letni Kacperek walczy z białaczką

Date:

Kacperek Koniuszy z Jankowic wiódł spokojne, beztroskie życie, jakie na 3-latka przystało. Niestety druzgocąca diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna sprawiła, że malec ciepły, przytulny dom musiał zamienić na szpital. Trwa walka o jego zdrowie.

 

Kacperek to wesoły i pogodny chłopczyk, który u boku swoich dwóch starszych braci chętnie odkrywa świat. Uwielbia zabawy z rodzeństwem oraz traktory. Niestety jesienią ubiegłego roku chłopiec poważnie zachorował. Choroba zaatakowała nagle, z zaskoczenia, stawiając na szali całe beztroskie dzieciństwo.

– Lekarz pediatra skierował Kacperka do jarosławskiego szpitala, gdzie dwukrotnie wykonano mu badania krwi. Następnie karetką został przetransportowany na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej rzeszowskiego szpitala – wspominają ten trudny czas rodzice chłopca.

W rzeszowskim szpitalu padła diagnoza – ostra białaczka limfoblastyczna, która była szokiem dla rodziny i bliskich. Nic bowiem wcześniej nie wskazywało na tak poważną chorobę u tak małego dziecka.

Obecnie chłopczyk przechodzi chemioterapię. Rozłąka z najbliższymi jest dla niego bardzo trudna.

 

Wsparcie

Na wieść o chorobie chłopca ruszyła zbiórka środków finansowych, w którą już zaangażowało się wielu ludzi dobrego serca. Przed Świętami Bożego Narodzenia na rzecz Kacperka odbyły się kiermasze charytatywne, na których można było nabyć m.in. słodkości, jak i różnego rodzaju ozdoby świąteczne.

 

Nadal można pomóc

Chłopczyk jest pod opieką Fundacji Iskierka, która wspiera dzieci z chorobą nowotworową i ich rodziny. Każdy kto chciałby wesprzeć jego leczenie i rehabilitację, możesz wpłacić dowolny datek na konto Fundacji Iskierka, Warszawa 02-047, Adama Pługa 1/2. ING Bank Śląski nr konta: 26 1050 0099 6781 1000 1000 1090. Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty: 26 1050 0099 6781 1000 1000 1090 BIC (SWIFT): INGBPLPW.

Kacperka można również wesprzeć przekazując 1 procent – KRS 0000248546 – cel szczegółowy: „Kacper Koniuszy”. Za wszelakie wsparcie z całego serca dziękują rodzice Kacperka.

 

EK

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...