62-latek ofiarą czadu

Date:

Zatrucie czadem było prawdopodobną przyczyną śmierci 62-letniego mieszkańca gminy Przeworsk. To pierwsza ofiara czadu w regionie w dopiero co rozpoczynającym się sezonie grzewczym.

 

Do zdarzenia doszło w piątek, 28 października. Po godzinie 6 rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku wpłynęło zgłoszenie o osobie poszkodowanej, która prawdopodobnie zatruła się tlenkiem węgla. Po przybyciu na miejsce okazało się, że troje mieszkańców o własnych siłach opuściło już budynek.

Po wejściu do środka w aparatach ochrony dróg oddechowych w jednym z pomieszczeń znaleziono mężczyznę, u którego nie stwierdzono czynności życiowych. W pomieszczeniach, które zostały przewietrzone przed przybyciem strażaków nadal stwierdzono groźne dla życia stężenie tlenku węgla. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować – relacjonuje bryg. Tomasz Dzień, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Przeworsku.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pomieszczenie w którym przebywał 62-latek ogrzewane było piecem kaflowym. Rano jeden z domowników zauważył, że mężczyzna nie daje oznak życia. Prawdopodobnie przyczyną śmierci było zatrucie czadem ulatniającym się z pieca kaflowego.

Na miejscu pracowali prokurator oraz policyjni śledczy. Trwają czynności mające na celu ustalenie szczegółów zdarzenia.

 

DP/fot. KP PSP Przeworsk

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...