75-latka zasłabła w mieszkaniu. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Date:

Policjanci wspólnie ze strażakami pomogli starszej kobiecie, która leżała na podłodze w swoim mieszkaniu i była półprzytomna. Schorowana 75-latka nie była w stanie sama wezwać pomocy. Jej życie i zdrowie było zagrożone.

 

W środę, 8 marca, po godz. 21, dyżurny jarosławskiej Komendy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Jarosławia, że jego 75-letnia, zamieszkująca samotnie sąsiadka, pomimo podjętych prób, nie odpowiada na pukanie do drzwi. Z mieszkania słychać było dzwoniący telefon. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że w tej sprawie skontaktował się z nim zaniepokojony syn kobiety, mieszkający w Łodzi, który nie mógł dodzwonić się do swojej mamy. Prosił o sprawdzenie i ewentualną pomoc.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. W związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania.

– W środku, w jednym z pomieszczeń, leżała na podłodze starsza, półprzytomna kobieta. Mundurowi sprawdzili jej funkcje życiowe. Kontakt słowny z seniorką był utrudniony.   Kobieta nie była w stanie wstać o własnych siłach, była bardzo osłabiona – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia. 75-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

EK/KPP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...