9 milionów zebrane

Date:

O chorującym na SMA kilkunastomiesięcznym Liamie Tomaszewskim pisaliśmy w lutym tego roku. Jego rodzice starali się wtedy uzbierać ogromną kwotę 9 milionów złotych potrzebną na zakup leku, który jest w stanie zahamować postęp choroby.

 

SMA to choroba genetyczna powodująca obumieranie mięśni. Najpierw dziecko traci władzę w kończynach, potem zniszczeniu ulegają mięśnie odpowiedzialne za oddychanie i przełykanie. Dziecko dusi się. Chorobę zatrzymać może terapia genowa, trzeba ją jednak rozpocząć jak najwcześniej, zanim dziecko osiągnie wagę 13,5 kg.

Liam ważył już 11 kg, a do uzbierania pełnej kwoty ciągle było daleko. Jednak stał się cud. 30 sierpnia rodzice poinformowali, że zbiórka zostaje zamknięta – brakującą kwotę wpłacił bowiem anonimowy darczyńca z Holandii. Dzięki niemu oraz innym, którzy wcześniej dołożyli swoją cegiełkę, chłopiec będzie miał szansę walczyć z chorobą.

Liam na początku września był przebadany w Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Termin otrzymania leku zostanie wyznaczony po kolejnych badaniach, które Liam przejdzie w tym tygodniu. To kwestia tego, czy będzie w 100% zdrowy, bo nawet najmniejsza infekcja może opóźnić podanie leku – informuje mama chłopca, Katarzyna Popkiewicz dziękując jednocześnie wszystkim, którzy przyczynili się do tego cudu.

DP

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...