Absolwenci pielęgniarstwa odebrali czepki

Date:

Do grona absolwentów kierunku Pielęgniarstwo prowadzonego przez Państwową Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Jarosławiu dołączyło kolejnych 149 studentów. Uroczyste nadanie czepka pielęgniarskiego odbyło się w czwartek, 29 września. W trakcie uroczystości studenci złożyli przyrzeczenie pielęgniarskie oraz odebrali dyplomy z rąk rektora prof. ucz. dr hab. Krzysztofa Rejmana oraz dyrektora Instytutu Ochrony Zdrowia dr inż. Jarosława Naworóla.

 

– Zawód pielęgniarki i pielęgniarza jest niezwykle istotny i potrzebny. Bez opieki zdrowotnej ani wiedzy, którą Państwo zdobyliście poprzez proces kształcenia w murach naszej Uczelni, trudno sobie wyobrazić współczesne społeczeństwo i służbę zdrowia. Nie ma większego wyzwania niż poświęcanie siebie dla dobra innych. Jesteśmy z Was dumni, bo dzięki Waszej pracy przyczyniamy się do zabezpieczenia zdrowia wielu osób – powiedział Rektor PWSTE w Jarosławiu prof. ucz. dr hab. Krzysztof Rejman.

Ze sceny wybrzmiały także podziękowania dla wszystkich osób i instytucji, które co roku przyczyniają się do tego, by kierunek pielęgniarstwo mógł pochwalić się wysokim poziomem kształcenia. Dla absolwentów z najlepszymi wynikami oraz tych, którzy czynnie działali na rzecz uczelni przewidziano wyróżnienia i nagrody książkowe. Wszystkim absolwentom podczas uroczystości został założony symboliczny czepek.

– Dzisiaj otrzymacie czepek pielęgniarski i złożycie uroczyste przyrzeczenie, które mamy nadzieję będzie drogowskazem w waszej pracy zawodowej. Zawód, który wybraliście jest zawodem szczególnym. Jest powołaniem, którego istotą jest troska o drugiego człowieka oraz jego najważniejsze wartości, jakimi są zdrowie i życie – mówiła do absolwentów pierwsza dyrektor Instytutu Ochrony Zdrowia dr Marta Cebulak.

W PWSTE na pielęgniarstwie można kształcić się od niemal 20 lat. Kierunek cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jest jednym z najprężniej rozwijających się.

 

Opr. EK, fot. PWSTE

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...