Akcja pomocy Ukraińcom trwa

Date:

Codziennie giną jednak setki niewinnych osób, a dorobek życia tysięcy Ukraińców jest niszczony przez rosyjskie ostrzały i bombardowania. Wojna w Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Od samego jej początku Polacy wspólnie solidaryzują się i udzielają Ukraińcom wsparcia, wciąż masowo organizowane są zbiórki i różnego rodzaju formy pomocy. Jednym z punktów zbiórki w naszym regionie jest hotel Piast w Tuczempach.

 

– Nie czekamy, działamy! – mówią Marek Poździk i Bogumił Łuc, właściciele hotelu Piast w Tuczempach. – Cały czas sytuacja jest bardzo dynamiczna, adoptujemy i doposażamy sale konferencyjne na obecne potrzeby. W ostatnich tygodniach w Piaście stworzono punkt, gdzie dostarczane są dary dla Ukraińców niemalże z każdego zakątka świata. Stąd przewożone są za naszą wschodnią granicę. – Przyjeżdżają z pomocą z różnych krajów, ostatnio choćby z hiszpańskiej wyspy Majorka. Docierają do nas zarówno produkty spożywcze jak i środki higieniczne, czy też np. sprzęt przeznaczony dla inwalidów – podkreśla M. Poździk. Do Piasta osobiście po odbiór darów zgłasza się między innymi były burmistrz Jaworowa, partnerskiego miasta Jarosławia. Jak zapewniają właściciele, w hotelu przygotowano też bezpłatne miejsca do odpoczynku zarówno dla członków akcji humanitarnych, jak i wyjeżdżających z Ukrainy uchodźców, którzy np. jadą w dalsze rejony Polski.

***

Dary z Niemiec

Już po raz drugi z pomocą humanitarną dla Ukrainy do Jarosławia przyjechali przedstawiciele Niemieckiego miasta partnerskiego Dingelstadt.

– Do naszego punktu trafiła żywność, w tym długoterminowa, środki czystości, odzież, koce i śpiwory – informują w jarosławskim magistracie. Transporty darów ulokowane zostały w magazynach PWiK. Niezbędna pomoc dotarła także do Sióstr Benedyktynek i ks. Marka Pieńkowskiego z Jarosławskiego Opactwa, gdzie udostępniono miejsce dla uchodźców.

 

***

Piknik nad ZEK-iem

Nad brzegiem ZEK-u w Radymnie odbył się integracyjny piknik z Ukraińskimi uchodźcami. Organizatorzy zafundowali wszystkim chętnym chwilę wytchnienia od koszmaru jaki rozgrywa się za naszą wschodnią granicą.

 

W ramach pikniku zorganizowano kiermasz odzieży, wózków, nosidełek, środków higieny i chemii dla uchodźców.

 

Red.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...