Akcja #RazemNaŚwieta w jarosławskim „Katoliku”

Date:

Samorząd szkolny Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu, włączając się w organizowaną już po raz trzeci ogólnopolską akcję „Razem na Święta”, zorganizował zbiórkę paczek świątecznych dla Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Jarosławiu.

 

Ośrodek jest prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Maryi Panny Niepokalanie Poczętej dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, które ze względu na stan zdrowia, bądź orzeczoną niepełnosprawność wymagają stosowania specjalistycznej opieki i rehabilitacji. Jego celem jest zapewnienie całodobowej, specjalistycznej opieki medycznej i rehabilitacyjno-terapeutycznej, zaspokojenie potrzeb emocjonalnych, rozwojowych, zdrowotnych, bytowych, społecznych i religijnych.

W paczkach ufundowanych przez pracowników i uczniów jarosławskiego „Katolika” znalazły się kosmetyki pielęgnacyjne i rzeczy higieny osobistej, przybory szkolne, materiały plastyczne oraz słodycze. Świąteczne prezenty odebrała w imieniu podopiecznych s. Renata Radomska. Zostały one przekazane podczas spotkania opłatkowego dla społeczności szkolnej, które odbyło się w formule online we wtorek 22 grudnia br.

 

Ks. Grzegorz Delmanowicz

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...