Alarmy bombowe w szkołach i przedszkolach

Date:

W dwóch szkołach i w dwóch przedszkolach wszczęto końcem ubiegłego tygodnia alarmy bombowe. Informacje o rzekomym podłożeniu ładunków wybuchowych wpłynęły na skrzynki mailowe placówek.

 

W czwartek, 24 września, ok. godz. 15. służby ratownicze otrzymały informację o podłożeniu ładunków wybuchowych na terenie Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Obecni na miejscu strażacy zabezpieczyli teren i przeprowadzili ewakuację. Budynek szkoły opuściło 154 osoby Chwilę później pojawił się kolejny alert. Tym razem dotyczył on Miejskiego Przedszkola nr 3 w Jarosławiu. Tam również zarządzono ewakuację. Z budynku wyprowadzono 114 osób.

– Pracujący na miejscu policjanci nie znaleźli żadnych ładunków wybuchowych. Odebrane informacje mailowe miały niski stopień wiarygodności – tłumaczy asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

W piątek, 25 września wiadomości o podobnej treści zostały wysłane na skrzynki odbiorcze Szkoły Podstawowej w Łowcach, gdzie ewakuowano 107 osób oraz Miejskiego Przedszkola nr 11 w Jarosławiu – 113 osób.

Aktualnie policjanci prowadzą czynności ukierunkowane na ustalenie osoby odpowiedzialnej za wywołanie alarmów. Sprawcom fałszywych wiadomości grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

W powiecie przeworskim w ostatnim czasie nie odnotowano żadnych alarmów bombowych.

EK


 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...