Antoś schudł 7 kg z pomocą dietetyka Projekt Zdrowie!

Date:

Jeden z najmłodszych podopiecznych Pani dietetyk z gabinetu Projekt Zdrowie udowodnił, że walka z nieprawidłowymi przyzwyczajeniami żywieniowymi jest możliwa na każdym etapie życia, a im wcześniej się ją zacznie, tym lepiej.

 

Wspólnie wypracowaliśmy redukcję masy ciała o 7 kg i aż 13 cm mniej w obwodzie pasa. To wszystko nie wydarzyłoby się, gdyby nie zaangażowanie rodziców i samodyscyplina Antosia. Osobiście jestem ogromnie dumna z tego, że osoby w tak młodym wieku stają się bardzo świadome w kwestiach żywienia. Wierzę, że ten młody chłopak będzie piękną inspiracją dla wielu, którzy cały czas wahają się, czy warto coś w swoim życiu zmienić – podkreśla dietetyk Wioletta Cwynar.

 

Poniżej krótka rozmowa z mamą Antosia.

– Co zmotywowało Państwa do umówienia się z Antosiem na konsultację z dietetykiem?

– Antoś od zawsze był dzieckiem, które lubiło jeść. Nigdy nie było z nim problemu. Był też dzieckiem, które przez 2 lata ciągle chorowało, dostawało antybiotyki i sterydy. Brak aktywności fizycznej również dał o sobie znać. Nie lubił się zbytnio ruszać, ponieważ przez swoją nadmierną masę ciała, męczył się podwójnie. Zamknięcie w domach, spowodowane pandemią, również nam nie pomogło. W wieku 9 lat syn ważył 52 kg. Był to moment, kiedy zapaliła nam się lampka. Uznaliśmy z mężem, że to już ostatni moment, żeby zacząć pracować z synem, by pomóc mu stracić zbędne kilogramy i nabrać formy. My sami nie należymy do szczupłych osób i wiemy, jak trudno zgubić nadmiar zbędnych kilogramów, podczas gdy kilka innych czai się za rogiem. Antoś jest teraz w takim wieku, że dzieci powoli interesują się swoim i kolegów wyglądem, za niedługo wkroczy w okres dojrzewania, który również może okazać się niełatwym, stąd decyzja o wizycie w gabinecie dietetyka.

– Jak Antoś radził sobie na co dzień ze zmianą sposobu odżywiania?

Chcieliśmy usystematyzować i urozmaicić menu syna. Nauczyć go i nas samych zdrowego odżywiania, by nie skończyło się na kilkumiesięcznej diecie i powrotu do wagi na skutek efektu jo-jo. Syn nie przepada za owocami oraz warzywami w większej ilości i tu Pani dietetyk stanęła na wysokości zadania. Zaproponowała świetne przepisy, które Antek pochłaniał ze smakiem. Syn nareszcie przestał chodzić głodny. Kiedy kilogramy zaczęły uciekać, a syn widział zmiany, jakie w nim zachodziły, napędzało go to do dalszych starań.

– Jak reakcja otoczenia wpłynęła na Antosia?

Reakcja rodziny, znajomych i nauczycieli również motywuje go do dalszej pracy. Jakby tego było mało, syn z chęcią zaczął chodzić na basen, spacery, szaleje z dziećmi na placu zabaw. Aż serce się raduje, jak się widzi tę swobodę i szczęście na buzi własnego dziecka.

 

Jeśli Ty także chcesz popracować nad swoimi nawykami żywieniowymi oraz sylwetką, umów się na bezpłatną konsultację z dietetykiem. Nie czekaj i już teraz zarezerwuj najbliższy wolny termin. Zadzwoń pod numer 662 997 776 lub wejdź  na stronę https://jaroslaw.projektzdrowie.info/, wypełnij i wyślij swoje zgłoszenie.

 

Mały krok każdego dnia, daje ogromne rezultaty!

 

POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE PROJEKT ZDROWIE

37-500 Jarosław, ul. 3 Maja 28A

Tel. 662 997 776

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...