Awanse, wyróżnienia i nowe samochody

Date:

W poniedziałek, 23 maja w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Podobne uroczystości miały miejsce kilka dni wcześniej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku.

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Przeworsku.

Jarosławskie obchody rozpoczęło złożenie meldunku, który od dowódcy uroczystości st. kpt. Kamila Kondrackiego odebrał st. bryg. Daniel Dryniak, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Bryg. Krzysztof Kowal, komendant powiatowy PSP w Jarosławiu po powitaniu zaproszonych gości podziękował wszystkim strażakom i pracownikom cywilnym za codzienną służbę.

Podczas uroczystości wręczone zostały odznaczenia, awanse na wyższe stopnie służbowe oraz dyplomy z okazji jubileuszu 30-lecia Państwowej Straży Pożarnej. Za ofiarność i wysokie zaangażowanie przy realizacji obowiązków służbowych trzem funkcjonariuszom wręczono Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Sześć funkcjonariuszy odebrało brązową Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczych Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał st. str. Arkadiusz Cichocki. Awansem na wyższe stopnie służbowe wyróżniono: 3 funkcjonariuszy w korpusie oficerów, 1 funkcjonariusza w korpusie aspirantów, 12 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów.

Bardzo ważnym elementem uroczystości było poświęcenie dwóch nowych samochodów: SLK w Ford – sfinansowanego z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA 3/30 sfinansowanego częściowo z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, przez Komendę Główną oraz z pieniędzy pozyskanych od lokalnych władz samorządowych powiatu jarosławskiego.

Obchody poprzedziła uroczysta Msza św. w Kościele pw. Chrystusa Króla w Jarosławiu, która tradycyjnie odbyła się 4 maja.

 

Przeworscy strażacy obchodzili swoje święto 15 i 16 maja. Uroczystości rozpoczęły się uroczystą Mszą św. odprawioną w Kościele pw. Ducha Św. w Przeworsku. Następnego dnia na placu Komendy Powiatowej PSP w Przeworsku odbyła się druga część uroczystości – uroczysty apel, podczas którego wręczono awanse, odznaczenia oraz okolicznościowe dyplomy. Ważnym elementem uroczystości było przekazanie samochodu służącego do przewozu i działań przeworskiego zespołu dronowego. Pojazd został zakupiony ze środków budżetu państwa, Starostwa Powiatowego oraz gminy Tryńcza.

Uroczystość była okazją do złożenia podziękowań i życzeń strażakom, co wielokrotnie było powtarzane podczas przemówień. Na ręce mł. bryg. Marcina Lachnika, komendanta KP PSP w Przeworsku okolicznościowe listy przekazali: Marek Kuchciński, poseł na Sejm RP oraz Teresa Pamuła, posłanka na sejm RP.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy PSP w Przeworsku podziękował za pomoc okazaną podczas zakupu nowego pojazdu oraz wręczył darczyńcom pamiątkowe statuetki.

 

Opr. EK, fot. org.

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...