Bal charytatywny Mukohelpu

Date:

W sobotę, 11 lutego w Hotelu &Restauracji Coloseum odbył się VII Bal Charytatywny na Rzecz Osób Chorych na Mukowiscydozę Mukohelp pod honorowym patronatem Władysława Ortyla, marszałka Województwa podkarpackiego, Stanisława Kłopota, starosty jarosławskiego oraz Waldemara Palucha, burmistrza Miasta Jarosławia. W tym roku udało się zebrać ponad 260 tys. zł.

Głównym punktem wydarzenia była licytacja wartościowych przedmiotów, którą poprowadził Zygmunt Chajzer, dziennikarz i prezenter radiowy i telewizyjny. W tym roku na licytację wystawionych zostało 106 przedmiotów. Wśród nich była m.in. rakieta tenisowa z autografem Agnieszki Radwańskiej, obraz pt. ,,W cieniu opactwa”, voucher na pobyt w Paryżu, torebka Prada, piłka z autografem Łukasza Piszczka, obraz pt. ,,Kamienica Orsettich”, stół do tenisa, zestaw kosmetyków, okulary męskie – Prada, a nawet Srebrny Medal Mistrzostw Świata Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

W balu zorganizowanym przez Monikę Bartnik, prezes Fundacji Pomocy Chorym na Mukowiscydozę Mukohelp wzięło udział wielu znamienitych gości. W trakcie wydarzenia wręczone zostały statuetki i podziękowania dla osób, które w szczególny sposób angażują się w działanie fundacji i wspierają chorych. O trudnościach, jakim każdego dnia muszą stawiać czoła chorzy na mukowiscydozę (nieuleczalną chorobę genetyczną, która powoduje wytwarzanie w organizmie chorych gęstego i lepkiego śluzu, blokującego drogi oddechowe i wywołującego postępujące wyniszczenie płuc, a w konsekwencji niewydolność oddechową i przedwczesną śmierć) opowiedział 44-letni Piotr Polowczyk, podopieczny fundacji.

Zwieńczeniem wydarzenia był występ Szymona Wydry & Carpe Diem oraz Kwartetu Szafa Gra. Odbyły się też pokazy taneczne.

EK, fot. FB A. Schmidt

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...