Basen i szkoła muzyczna – plany władz Kańczugi

Date:

W siedzibie władz gminy i miasta Kańczuga trwają prace przygotowawcze, które mają prowadzić do powstania dwóch nowych obiektów. Na spotkaniu, które odbyło się 29 lipca w siedzibie gminy, omawiano szczegóły projektów koncepcyjnych basenu oraz szkoły muzycznej. W rozmowie z burmistrzem Kańczugi Andrzejem Żygadło poznaliśmy również szczegóły tych przedsięwzięć.

 

Basen ma być zespolony z halą sportową i tworzyć wraz z nią centrum rekreacyjno-sportowe. W skład basenu mają wejść trzy niecki. Pierwsza, sportowa o wymiarach 25×12,5 i głębokości od 1,20 do 1,80 m. Wymiary drugiej niecki są o połowę mniejsze a jej głębokość to od 1 do 1,15 metra. Ma ona służyć do nauki pływania, zajęć rekreacyjnych oraz ćwiczeń korygujących wady postawy. Ostatnia niecka ma zawierać atrakcje wodne, między innymi: bicze wodne, masaże podwodne, czy „dziką rzekę”. W założeniach koncepcji znajduje się również zjeżdżalnia rurowa o długości 80 m, wanna do hydromasażu, widownia na 130 osób, a także zaplecze szatniowe oraz techniczne.

Na potrzeby szkoły muzycznej mają zostać zaadaptowane gotowe fundamenty z końcówki lat 80, leżące na terenie Zespołu Szkół w Kańczudze. Szkoła muzyczna nie zostanie jednak włączona do zespołu. Według koncepcji szkoła muzyczna ma być budynkiem trzykondygnacyjnym. Na parterze znajdzie się część reprezentacyjna, czyli hol wraz z recepcją, sala koncertowa oraz sala kameralna. Na piętrach przewidziano sale dydaktyczne, bibliotekę, pokój nauczycielki, gabinet dyrektora, oraz zaplecze sanitarne i magazynowe. Burmistrz wskazuje potrzebę budowy nowego obiektu tego rodzaju, gdyż obecna szkoła muzyczna zlokalizowana w budynku podstawówki ma bardzo ograniczone możliwości m.in. z powodu braku sali akustycznej.

Mamy nadzieję, że zgodnie z planami burmistrza, koncepcja zostanie w przyszłym roku zamknięta i po skompletowaniu dokumentów rozpocznie się kolejny etap działań.
Jakub Rzeźnik

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...