Baza rodzin „Szlachetnej Paczki” otwarta

Date:

Dostępna jest już internetowa Baza Rodzin, które czekają w tym roku na pomoc w ramach „Szlachetnej Paczki”. Każdy może wejść na stronę, wybrać rodzinę i wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, współpracownikami czy kolegami ze szkoły przygotować paczkę ze wsparciem skrojonym na miarę potrzeb.

 

Aktualnie na terenie powiatu przeworskiego w bazie widnieją cztery rodziny, które czekają na pomoc. Wśród nich jest samotnie mieszkający pan Piotr, który mieszka w drewnianym, kwalifikującym się do remontu domu. Mężczyzna z racji poważnych chorób nie może podjąć pracy. Jest też pani Olena z mężem i trójką dzieci, którzy w wyniku napaści zbrojnej na ich kraj zmuszeni byli uciekać. Teraz muszą sobie ułożyć życie na nowo. Na pomoc czeka też pan Krzysztof z żoną Anną, który już wcześniej był mocno schorowanym człowiekiem, ale w ubiegłym roku jeszcze bardziej podupadł na zdrowiu. Porusza też historia pani Alicji, która samotnie wychowuje trójkę dzieci. Z racji częstych chorób pięcioletniego syna nie może podjąć pracy zawodowej.

– Potrzebujący jako główne potrzeby wskazują: żywność, środki czystości, sprzęt AGD, odzież i buty zimowe dla siebie i dla dzieci – zauważają wolontariusze Szlachetnej Paczki.

 

Kto może zostać darczyńcą?

Darczyńcą przygotowującym Szlachetną Paczkę może zostać każdy. Wystarczy wejść na stronę: www.szlachetnapaczka.pl i wybrać rodzinę. Można zebrać bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotować Szlachetną Paczkę. Przygotowując paczkę w gronie współpracowników, znajomych czy domowników, dużo łatwiej jest skompletować niezbędne produkty i podzielić się z potrzebującymi z najbliższej okolicy. Koniecznie jest jednak, by w paczce znalazły się rzeczy, które rodzina określiła jako najważniejsze potrzeby.

 

Jak wybrać rodzinę?

Aby wybrać rodzinę, której chcesz przygotować paczkę, musisz wykonać kilka następujących kroków. Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki znajduje się instrukcja z myślą o darczyńcach. Trzeba się tam zarejestrować. Aby zrobić paczkę dla kogoś z Przeworska lub okolic trzeba najpierw wybrać województwo podkarpackie, a później powiat przeworski. Dalej są historie rodzin, którym można pomóc. Jest tam podana liczba osób, wiek oraz krótka historia rodziny. Aby dowiedzieć się co powinna zawierać paczka dla wybranych osób, należy rozwinąć zakładkę „Zobacz szczegóły”. Po wybraniu rodziny trzeba podać swoje dane osobowe. Potem skontaktuje się z tobą wolontariusz, który pomoże na każdym etapie przygotowania paczki.

– Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu – mówią wolontariusze Szlachetnej Paczki, zachęcając jednocześnie do śledzenia internetowej bazy rodzin, ponieważ w każdej chwili mogą tam jeszcze zostać dodane rodziny w potrzebie.

Weekend cudów, czyli przekazanie podarunków potrzebującym rodzinom odbędzie się 11-12 grudnia.

 

EK

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...