Baza rodzin „Szlachetnej paczki” otwarta 

Date:

Wystartowała Szlachetna Paczka. W tym roku na naszą pomoc czekają m.in. rodziny dotknięte czerwcową powodzią, które utraciły dorobek życia.

 

Aktualnie na terenie powiatu przeworskiego w bazie widnieje jedenaście rodzin. Wśród nich jest m.in. pani Anna z okolic Kańczugi.

– Rodzina do niedawna radziła sobie dobrze, jednak żywioł spustoszył dom pani Anny i jej mamy, w którym spędziły całe swoje życie. Powódź zabrała im poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, doprowadzając do kłopotów finansowych – czytamy.

Takie historie można mnożyć. Pomocy wymagają osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej niekiedy dotknięte zdarzeniami losowymi, bądź chorobą. Niektórzy znaleźli już swoich darczyńców. Inni wciąż oczekują.

– Do tej pory wolontariusze z rejonu Przeworska odwiedzili około 30 domów. Z samego Przeworska mamy aktualnie jedną rodzinę, dla której paczka jest już przygotowywana. Zachęcam jednak do śledzenia bazy rodzin, ponieważ w każdej chwili mogą się pojawić nowe ogłoszenia – mówi Kinga, liderka Szlachetnej Paczki z powiatu przeworskiego.

Potrzebujący jako główne potrzeby wskazują: żywność, środki czystości, sprzęt AGD oraz opał na zimę. Często pojawiają się również prośby o lodówkę czy laptopa dla dzieci objętych zdalnym nauczaniem.

Aby wybrać rodzinę, której chcesz przygotować paczkę musisz wykonać kilka następujących kroków. Na stronie internetowej Szlachetnej Paczki znajduje się instrukcja przygotowana z myślą o darczyńcach. Trzeba się tam zarejestrować. Aby zrobić paczkę dla kogoś z Przeworska lub okolic trzeba najpierw wybrać województwo podkarpackie, a później powiat przeworski. Dalej są historie rodzin, którym można pomóc. Jest tam podana liczba osób, wiek oraz krótka historia rodziny. Aby dowiedzieć się co powinna zawierać paczka dla wybranych osób należy rozwinąć zakładkę „Zobacz szczegóły”. Po wybraniu rodziny trzeba podać swoje dane osobowe. Potem skontaktuje się z tobą wolontariusz, który pomoże na każdym etapie przygotowania paczki.

– Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu. Warto się dzielić – mówi pani Kinga.

W powiecie przeworskim jest w tym roku około 10 wolontariuszy. Są to głównie nowe osoby, ale nie brakuje też takich, które mają doświadczenie przy organizacji poprzednich edycji akcji.

Weekend cudów, czyli przekazanie podarunków potrzebującym rodzinom odbędzie się 12 i 13 grudnia. W tym roku ze względu na epidemię darczyńcy nie będą uczestniczyć w przekazaniu paczek rodzinom. Rozwiozą je wolontariusze.

 

EK

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...