Będzie gdzie wypocząć

Date:

Długo oczekiwana inwestycja dobiegła końca. W piątek, 17 grudnia, nastąpiło oficjalne otwarcie nowoczesnego kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego zlokalizowanego na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Hadlach Szklarskich.

Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu na Podkarpaciu, a dzięki zróżnicowanym atrakcjom odwiedzający mogą znaleźć w nim coś dla siebie przez cztery pory roku. Do najciekawszych propozycji należą m.in. basen ze zjeżdżalniami, sauna, jacuzzi, ścianka wspinaczkowa, kręgielnia, lodowisko. Na zewnątrz znajduje się też tradycyjny oraz wodny plac zabaw i ogród sensoryczny. W pobliżu obiektu rozbudowywane jest zaplecze sportowe w postaci boisk do piłki nożnej, ręcznej i siatkówki. Co ważne, obiekt znajduje się na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego, będącego bazą gastronomiczną (restauracja i bar) i hotelową (ponad 100 miejsc noclegowych). Na terenie obiektu zatrudnienie znajdzie 20 osób, co uznawane jest za kolejny sukces dla gminy ze względu na jej położenie i stopień bezrobocia.

Podczas otwarcia, na które przybyło wielu gości, m.in. samorządowców nie tylko z terenu powiatu przeworskiego, wójt Gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia przypomniał o zeszłorocznej powodzi, która dotknęła gminę. Podkreślił, że im było trudniej, tym bardziej motywowało ich to do działania. Dzięki temu dziś Gmina Jawornik Polski może pochwalić się obiektem, którego nie powstydziłyby się większe miasta. Wójt liczy, że miejsce to przyciągnie turystów a sama gmina rozwinie się turystycznie.

Wartość inwestycji to 18 mln zł, z czego aż 12.5 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

 

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...