Będzie nowy plac zabaw

Date:

Na os. Jana Pawła II powstanie nowy plac zabaw wraz z elementami siłowni zewnętrznej i monitoringiem – tak zdecydowali mieszkańcy w wyniku głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. Na ten cel przeznaczono 100 tys. zł.

 

Do tegorocznego budżetu obywatelskiego zgłoszone zostały trzy propozycje. Wnioskodawcy złożyli dokumenty dotyczące rozbudowy placu zabaw wraz z elementami siłowni zewnętrznej i monitoringiem na os. Jana Pawła II, uatrakcyjnienia infrastruktury turystycznej na błoniach przy zalewie ZEK, a także propozycję budowy placu zabaw na zieleńcu przy ul. Lwowskiej. W głosowaniu, które odbywało się od 23 do 30 września wzięło udział aż 841 osób.

– Bezkonkurencyjny okazał się projekt przebudowy placu zabaw na os. Jana Pawła II. Pomysł zdobył uznanie aż 451 mieszkańców. I to właśnie ten projekt skierowany zostanie do realizacji – informuje Urząd Miasta Radymna. – Zaangażowanie mieszkańców w tegoroczny budżet obywatelski to esencja samorządności – mówił burmistrz Mieczysław Piziurny tuż po podpisaniu dokumentów stanowiących oficjalne zatwierdzenie wyników głosowania, którego dokonał w towarzystwie Lesława Kotyli, przewodniczącego zarządu osiedla, na terenie którego przeprowadzona zostanie inwestycja.

Pozostałe dwa projekty, które zostały zgłoszone w ramach BO uzyskały równo po 195 głosów.

Burmistrz nadmienił, że mieszkańcy zgłosili w ramach Budżetu Obywatelskiego bardzo ciekawe, kreatywne propozycje, a potem włożyli ogrom pracy, by wypromować swoje pomysły i przekonać sąsiadów do głosowania.

– Wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego, choćby oddając głos, z całego serca dziękuję. Gratuluję też autorom zwycięskiego projektu, mam nadzieję, że ich inicjatywa przyniesie wiele pożytku mieszkańcom tej części miasta – mówił.

 

EK, fot. UM

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...