Będzie nowy prezes?

Date:

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Przeworsku ogłosiła niedawno konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu. Termin składania ofert minął w czwartek, 16 marca.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa w Przeworsku została założona w 1962 roku. W latach 80. ubiegłego wieku teren jej działania został poszerzony o miasta Kańczugę oraz Dynów. Główne zadanie spółdzielni stanowi gospodarowanie spółdzielczymi zasobami mieszkaniowymi, obejmującymi m.in. prowadzenie planowanej działalności remontowej czy zabezpieczenie dostaw energii cieplnej, elektrycznej i wody do lokali spółdzielczych. Jak widać, jest to dość duży obszar działania, mieszkańcy interesują się więc kto będzie stał na czele Spółdzielni i bacznie przyglądają się ogłoszonemu konkursowi. Kandydat starający się o stanowisko prezesa musi posiadać wykształcenie wyższe, co najmniej 10-letni staż pracy. W swojej ofercie powinien też m.in. przedstawić pisemną koncepcję strategii rozwoju oraz wizji działalności Spółdzielni na najbliższe lata oraz – co oczywiste – znać prawo spółdzielcze, zasady funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych oraz zasad nadzoru spółdzielczego. Po złożeniu ofert odbędzie się ich ocena, a następnie rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Później komisja konkursowa dokona wyboru nowego prezesa. Rada Nadzorcza zastrzega sobie jednocześnie możliwość zakończenia postępowania konkursowego w każdym czasie bez podania przyczyny – w takim przypadku ogłoszony będzie następny konkurs.

Do chwili zamknięcia bieżącego wydania Gazety nie udało się nam ustalić, ile ofert wpłynęło na konkurs. Jak się okazało, Spółdzielnia Mieszkaniowa nie chciała udzielić takiej informacji telefonicznie, a e-mail od czwartku pozostał bez odpowiedzi. Będziemy jednak przyglądać się konkursowi i poinformujemy o jego rozstrzygnięciu, gdy do niego dojdzie.

 

DP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...