Będzie remont kańczuckiego dworca

Date:

Pod koniec kwietnia została podpisana umowa dotycząca rewitalizacji dworca w Kańczudze. To kolejne działanie mające na celu zwiększenie atrakcyjności kolejki wąskotorowej „Pogórzanin”, która już za kilka dni wraca na trasę.

 

Powiat przeworski kontynuuje rewitalizację trasy ponad stuletniej kolejki wąskotorowej „Pogórzanin”. Jak wyjaśnia starosta przeworski Bogusław Urban, celem inwestycji jest przywrócenie ruchu na całej trasie kolejki do Dynowa, a także remont infrastruktury dworców w Kańczudze i Hadlach Szklarskich. W piątek, 29 kwietnia, poczyniono kolejny krok w tej sprawie. W Starostwie Powiatowym w Przeworsku została podpisana umowa na zadanie pn. „Rewitalizacja budynku stacyjnego w Kańczudze oraz wieży wody i budynku magazynowego wraz z zagospodarowaniem terenu”. Umowa została podpisana pomiędzy Powiatowym Zarządem Dróg w Przeworsku reprezentowanym przez dyrektora Roberta Mądrego a wykonawcą: firmą Usługi Budowlane „Romex” Romana Zawitkowskiego, w obecności starosty przeworskiego Bogusława Urbana i wicestarosty Jacka Kierepki. W zakres prac wejdzie remont budynku stacyjnego, wieży ciśnień, magazynu spedycji kolejowej, zagospodarowanie terenu i rozbiórka dwóch budynków gospodarczych. Wartość zamówienia to blisko 2 mln 250 tys. zł. Prace według harmonogramu powinny zostać zrealizowane w okresie ośmiu miesięcy od podpisania umowy.

 

„Pogórzanin” wraca na trasę

Niedawno zakończył się remont dworca kolejki „Przeworsk Wąski”, w którym znajduje się sala wystawowa i punkt obsługi turystów. Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na najbliższą sobotę, 14 maja. Tego dnia w inaugurujący nowy sezon turystyczny przejazd wyruszy też kolejka wąskotorowa „Pogórzanin”. Dotrze do stacji w Łopuszce Wielkiej, skąd po dwugodzinnym odpoczynku nad zalewem dla pasażerów, wyruszy w drogę powrotną do Przeworska. Regularne kursy „Pogórzanina” odbywać się będą w każdą niedzielę w maju, czerwcu i wrześniu, a od lipca do końca sierpnia oprócz niedzieli, także w sobotę. Oprócz prawie 30 planowych kursów kolejki, przewoźnik zachęca także do rezerwowania przejazdów grupowych w dowolnym dniu tygodnia. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.kolejka-pogorzanin.pl.

 

DP/Powiat Przeworski

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...