Będzie sklep w szpitalu

Date:

Interweniujący w Redakcji Gazety Jarosławskiej narzekali, że po drobne zakupy muszą wychodzić z terenu jarosławskiego szpitala, ponieważ w obrębie placówki nie działa punkt sprzedaży z artykułami codziennego użytku, napojami i żywnością. – Kiedyś był sklepik i bar. Zamknęli i by kupić butelkę wody trzeba wyjść poza szpital. Najbliższy sklep jest po drugiej stronie ulicy. Głupio iść tam w piżamach – zauważał jeden z pacjentów.

 

Dla niektórych jest to tylko uciążliwe, ale są też pacjenci, którzy muszą prosić o pomoc kogoś z rodziny. – Takie sklepiki mamy w innych szpitalach, choćby po sąsiedzku w Przeworsku. Dlaczego w Jarosławiu go nie ma – pytali, prosząc o interwencję.

– Uruchomienie sklepu z artykułami spożywczymi, higienicznymi itp. planowane jest w tym roku, po przeprowadzeniu remontu szatni i korytarza w przyziemiu budynku „C”, ponieważ pomieszczenie, w którym będzie sklep znajduje się na tym obszarze i również wymaga remontu. W miejscu, w którym był poprzednio sklepik, czyli na „łączniku” został uruchomiony sklep z wyrobami ortopedycznymi, który służy pacjentom Centrum Opieki Medycznej. Miejsce to – z uwagi na powierzchnię i problemy z utrzymaniem stałej, właściwej temperatury w ciągu roku – nie jest dobrym miejscem na sprzedaż artykułów spożywczych – wyjaśnia Piotr Pochopień, dyrektor Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu.

Pacjenci muszą więc poczekać na zakończenie remontów. Sklepik ma powstać w budynku, gdzie znajduje się m.in. szpitalna kaplica.

erka/Fot. DP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...