Belgijka okradła seniorkę

Date:

23 tysiące złotych przekazała oszustce 66-letnia mieszkanka Jarosławia. 23-letnia obywatelka Belgii, która odebrała pieniądze od jarosławianki, została zatrzymana przez policjantów w Zabrzu, a następnie przewieziona do jarosławskiego aresztu. Policja nie wyklucza, że przestępstwo, którego się dopuściła, nie jest jedynym na jej koncie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

W piątek, 10 czerwca oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu otrzymał zgłoszenie, że w okolicy jednego z banków doszło do przekazania większej sumy pieniędzy. Wybrane z konta środki w kwocie 23 tys. zł miała na ulicy przekazać oszustce 66-letnia mieszkanka Jarosławia, która otumaniona przez oszustów, chciała w ten sposób uchronić swoje oszczędności. Sprawą zajęli się jarosławscy funkcjonariusze. Z ich ustaleń wynikało, że cała ta historia zaczęła się dość banalnie, co mogło uśpić czujności kobiety. Otóż tego dnia rano z poszkodowaną kobietą skontaktował się kurier, który poinformował ją, że ma dla niej przesyłkę, którą chce doręczyć około godz. 14. Kobieta potwierdziła, że będzie o tej godzinie w mieszkaniu. Około południa, na jej numer stacjonarny ponownie zadzwonił mężczyzna, który przedstawiał się z imienia i nazwiska, a następnie oświadczył, że jest funkcjonariuszem CBŚP i pracuje nad rozbiciem grupy przestępczej fałszywych kurierów. Zanim się jednak rozłączył, poprosił ją o podanie numeru telefonu komórkowego. W trakcie kolejnej rozmowy polecił, aby dokładnie wykonywała jego polecenia. Niczego nie świadoma kobieta postępowała zgodnie z instrukcją oszusta.

– 66-latka poszła do banku i wypłaciła z niego ponad 23 tys. złotych, a następnie przekazała je rzekomej policjantce, ubranej po cywilnemu, która czekała na nią w okolicy placówki bankowej. Kiedy kobieta wróciła do domu, zorientowała się, że padła ofiarą oszusta i zawiadomiła policjantów – relacjonuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

 

Oszustka została złapana

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego jarosławskiej jednostki ustalili kobietę zamieszaną w to przestępstwo.

– Dzięki współpracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, stróże prawa zatrzymali kobietę na terenie Zabrza. 23-letnia obywatelka Belgii została przewieziona do Jarosławia i trafiła do policyjnego aresztu – mówi A. Długosz.

23-latka została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzut oszustwa. Sąd Rejonowy w Jarosławiu zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt. Za oszustwo, którego się dopuściła, grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci weryfikują zebrane w tej sprawie informacje. Niewykluczone, że nie jest to jedyne przestępstwo na koncie 23-letniej Belgijki.

EK/KPP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...