Betlejemskie Światło Pokoju trafiło na Ukrainę

Date:

We wtorek, 4 stycznia na przejściu granicznym Budomierz – Hruszów, odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Rejonu Jaworowskiego na Ukrainie. Betlejemskie Światło Pokoju trafiło na Ukrainę, m.in. za pośrednictwem samorządowców z powiatu jarosławskiego.

 

W uroczystości przekazania betlejemskiego światełka – symbolu pokoju, szacunku i nadziei wzięli udział m.in. polscy harcerze i ukraińscy skauci, przedstawiciele duchowieństwa oraz samorządowcy, tym starostowie: Stanisław Kłopot, starosta powiatu jarosławskiego i Zenon Swatek, starosta powiatu lubaczowskiego. Powiat jarosławski reprezentował również Marian Fedor, przewodniczący Rady Powiatu. Nie zabrakło również przedstawicieli ziemi jaworowskiej z Ukrainy.

Akcję przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju z Groty Narodzenia Chrystusa zapoczątkowali skauci austriaccy w 1986 r., a Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w niej od 1991 r.

– Hasłem tegorocznej edycji BŚP jest „Światło Nadziei”. W czasach pandemii (…) jest ona potrzebna nie tylko harcerkom i harcerzom. Betlejemski Ogień ma rozświetlić serca każdego, kto zechce je przyjąć i dać wiarę w nadejście lepszego jutra i siłę do zmieniania świata. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom – wyjaśniają przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju harcerze.

 

Opr. EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...