Bezpieczna droga do szkoły

Date:

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej wspólnie z Komendą Powiatowej Policji w Przeworsku oraz Powiatem Przeworskim realizowało program „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Spotkania w ramach programu przeprowadzono pod koniec września z przedszkolakami oraz uczniami klasy I Szkoły Podstawowej w Świętoniowej.

Głównym celem prowadzonego od kilku lat programu edukacyjnego jest wzrost świadomości   dzieci na temat niebezpiecznych i ryzykownych zachowań w rejonie dróg oraz promowanie bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży. Prowadzone pogadanki uczą, jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i szkoły, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię oraz jak ważna jest jazda w foteliku samochodowym. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania dzieciom przekazano upominki w postaci elementów odblaskowych i kolorowanek. Zawieszki i opaski odblaskowe ufundowane zostały przez Powiat Przeworski i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Z pewnością spotkanie to, ze względu na udział „Słonia” – maskotki przeworskiej policji – było dla dzieci dużą atrakcją i na długo pozostanie w ich pamięci przyczyniając się do zwiększenia wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

DP/fot. org.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...