Bezpieczniej na przejściach

Date:

Idąc przez przejście dla pieszych nie można korzystać z telefonów i innych urządzeń elektronicznych, które ograniczają możliwość obserwacji sytuacji na jezdni. W Jarosławiu przypominają o tym namalowane przed przejściami piktogramy przekreślonych telefonów komórkowych.

 

Piktogramy przekreślonych telefonów pojawiły się już wszędzie tam, gdzie występuje wzmożony ruch pieszych. Oznaczeń takich ma się pojawić w Jarosławiu znacznie więcej. Zadbają o to służby Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.

Akcję zapoczątkowali radni z klubu Wspólnie Zmieniajmy Jarosław, którzy chcieli w ten sposób przypomnieć pieszym o nowych przepisach. Pamiętajmy, że od czerwca 2021 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego. Najważniejszą zmianą jest to, że piesi wchodzący na przejście mają pierwszeństwo przed pojazdami. Oczywiście nie zwalnia to ich z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności. Nie mogą też wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd. Przechodząc przez jezdnię piesi nie mogą korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego w sposób, który powoduje ograniczenie możliwości obserwacji sytuacji na jezdni.

Opr. EK, fot. UM

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...