Biegali w piżamach w szczytnym celu

Date:

Zespół Szkół Spożywczych i Biznesowych im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Bieg w piżamach” organizowanej na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Wydarzenie odbyło się w piątek, 7 października w Parku Miejskim im. Czesławy Puzon ps.”Baśka”.

 

Na starcie jarosławskiego biegu stawiła się niemal cała społeczność szkolna. Uczestnicy przebrani byli w różnego rodzaju piżamy, bądź szlafroki. Dlaczego właśnie tak?

– Dla wielu naszych podopiecznych piżama stała się nieodłączną częścią codzienności. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Chcemy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę sportowych ciuchów w piżamy – czytamy na stronie Fundacji „Gdy Liczy Się Czas”, która jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia. Fundacja została założona przez rodziców dzieci, które miesiącami, a nawet latami zmagają się z chorobami nowotworowymi.

Społeczność „Spożywczaka” w tego typu przedsięwzięciu wzięła udział już po raz drugi. Pierwsze dwanaście osób, które wyznaczony dystans pokonały jako pierwsze, zostały nagrodzone biletem, który jednego dnia zwalnia z odpytywania. Podczas biegu zbierane były także środki, które trafią na konto fundacji „Gdy liczy się czas”.

EK

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...