Bijatyka pod galerią

Date:

– Gdzie jest Policja? – pyta pani Ewa, która podesłała nam drastyczny filmik ukazujący pobicie nastolatka pod galerią handlową. Sprawie przygląda się grupa młodych ludzi. Nikt nie reaguje.

 

Na filmie widać jak jeden z nastolatków szarpie drugiego. Zadaje mu ciosy. W pewnym momencie powala go na ziemię. Przydusza i nadal okłada pięściami. Wtem podbiega drugi napastnik. Kopie go kilkukrotnie. Odchodzi. Bity nastolatek zwija się z bólu. Próbuje wstać. Wówczas naprzeciw niego staje pierwszy agresor. Z całych sił kopie go nogą w twarz. Nastolatek upada na ziemię. Na tym film się urywa. Zaistniałej sytuacji przygląda się niemała grupa młodych ludzi. Nikt nie reaguje. Chwilami słychać jedynie głosy: „ czego on go kopie?”, „kręć to!”. Pada wiele wulgarnych słów. Z rozmowy prowadzonej pomiędzy uczestnikami widowiska wynika, że szarpanina nie wywiązała się pod wpływem chwili.

Opisane powyżej nagranie zostało nam przesłane przez matkę nastolatki, zatroskanej o los gromadzącej się tam młodzieży. Film ponoć krąży pośród młodych ludzi. Bez problemu można go znaleźć w sieci. Kobieta nie wie kto jest jego autorem. Twierdzi, że nagranie pokazała jej córka. Czytelniczka jest zniesmaczona i zbulwersowana całą tą sytuacją. Boi się mówić co na ten temat wie. Z długiej rozmowy prowadzonej pomiędzy nią a nami wynika, że ludzie czują się zastraszeni.

Przytoczone powyżej zdarzenie miało miejsce we wtorek, 5 kwietnia. Jak się okazuje sprawa jest znana jarosławskiej policji.

– Policjanci prowadzili w tej sprawie postępowanie. Dwóch nieletnich usłyszało zarzuty. Materiały zostały przesłane do Sądu Rejonowego w Jarosławiu – Wydział Rodzinny i Nieletnich – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Pobity nastolatek trafił do szpitala. Nie był hospitalizowany. Niemniej jednak zdarzenie wywołało spore poruszenie. Już wcześniej mieliśmy interwencje ze strony rodziców o burdach i piciu alkoholu w sąsiedztwie galerii. Rodzice wyrażali obawy, pytali gdzie jest policja. Niektórzy uważają, że jeśli w tym miejscu nie zostanie zaprowadzony lepszy nadzór, to kiedyś dojdzie do tragedii. Władze galerii też informują, że niejednokrotnie zwracali uwagę na ten problem policji, niestety konkretnej reakcji wciąż brakuje.

EK

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...