Brązowy medal za psa przewodnika

Date:

Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu otrzymali brązowy medal podczas Międzynarodowej Wystawy Wynalazków „IWIS 2021”

 

Uczniowie ZSTiO: Łukasz Pytlowany, Mateusz Skupień i Mateusz Żuk wzięli udział w 15 edycji Międzynarodowej Wystawy Wynalazków „IWIS 2021”, na którą zgłosili swój innowacyjny projekt „Autonomiczny Pies Przewodnik – asystent osób niewidomych”. Ich opiekunami byli: Mariusz Skupień i Krzysztof Żołyniak, nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną tegoroczna wystawa „IWIS 2021” odbyła się w formie online. Nie przeszkodziło to jednak młodym konstruktorom w otrzymaniu brązowego medalu. Sukces cieszy tym bardziej że „IWIS 2021” jest największą w Polsce i trzecią co do wielkości w Europie wystawą, podczas której prezentowane są najnowsze osiągnięcia krajowej nauki i techniki.

Organizatorem pokazów jest Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Międzynarodową Federacją Stowarzyszeń Wynalazczych IFIA.

 

Opr. EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...