Budynek do wzięcia

Date:

Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w ubiegłym tygodniu zamieścił w mediach społecznościowych dość nietypowe ogłoszenie.

 

Chodzi o drewniany budynek na terenie Urzejowic, datowany na lata 1910-1920, obecnie od trzech lat nieużytkowany. Jak informuje Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków, właściciel obiektu chętnie nieodpłatnie przekaże budynek osobie, która będzie zainteresowana przeniesieniem go na nową działkę.

Dom jest wzniesiony w konstrukcji zrębowej, w większości oszalowany, założony na rzucie prostokąta z dachem dwuspadowym krytym dachówką ceramiczną. Dach najprawdopodobniej wymieniono, z czterospadowego na dwuspadowy. Stan budynku ocenia się jako dostateczny – możemy przeczytać w ogłoszeniu.

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków jest też w posiadaniu archiwalnych fotografii domów z Urzejowic, które mogą pomóc w inwentaryzacji i przywróceniu pierwotnej bryły i wyglądu obiektu. Zainteresowani mogą kontaktować się z właścicielem za pośrednictwem Urzędu: pod adresem e-mail: wkzabytkow@wuozprzemysl.pl lub telefonicznie.: 16 678-59-44, lub 16 678-61-78.

DP/Fot. WUOZ Przemyśl

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...