Budżet uchwalony

Date:

Sieniawa jako kolejna gmina przyjęła w ostatnim czasie uchwałę budżetową na 2022 rok. Stało się to podczas sesji, która miała miejsce 25 stycznia.

 

Projekt uchwały budżetowej przedstawiła skarbnik Miasta i Gminy Sieniawa Anna Nykiel. Dochody budżetu zostały zaplanowane na kwotę ponad 38,8 mln zł, natomiast wydatki – ponad 37,1 mln zł. Nadwyżka w wysokości 1,7 mln zł ma zostać przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

W tegorocznym budżecie zaplanowano m.in. inwestycję dotyczącą przebudowy i rozbudowy stacji uzdatniania wody w Sieniawie i Dobrej wraz z ujęciem wody oraz budowy odcinka wodociągu Leżachów-Dybków na łączną kwotę ponad 4,6 mln zł. Inwestycje w sołectwach realizowane będą w ramach funduszu sołeckiego. Środki w wysokości blisko 327 tys. zł sołectwa wydatkują według wskazanych potrzeb. I tak, sołectwo Czerce otrzyma 30,8 tys. zł na poprawę jakości dróg polnych, chodnik i urządzenia do siłowni oraz tablice informacyjne, Czerwona Wola – 34,3 tys. zł na remont dróg gminnych, Dobra – 32,4 tys. zł na odmulanie rowów, zakup przepustów i kamienia, Dybków – 50,5 tys. zł na oświetlenie uliczne solarne i monitoring świetlicy wiejskiej, Leżachów – 33,8 tys. zł na naprawę dróg gminnych, Paluchy – 16,7 tys. zł na remont dróg gminnych i udrożnienie rowów, Pigany – 37,8 tys. zł na remont dróg gminnych i urządzenia na placu zabaw, Rudka – 43,9 tys. zł na remont dróg gminnych, przepusty i odmulanie rowów oraz Wylewa – 46,6 tys. zł na plac zabaw dla dzieci oraz remont dróg dojazdowych do posesji.

Uchwała budżetowa została przyjęta 10 głosami „za” i 4 „przeciw”. Burmistrz Adam Woś podziękował radnym za przyjęcie budżetu i wyraził nadzieję na pomyślną jego realizację. Zaznaczył też, że budżet w trakcie roku będzie modyfikowany o kolejne, oprócz wymienionych, inwestycje.

 

DP/fot. UMiG Sieniawa

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...