Ciemno i niebezpiecznie na Kraszewskiego

Date:

Mieszkańcom ul. Kraszewskiego i okolic doskwierają „egipskie ciemności”, które panują tam po zmroku. Pytają, czy oświetlenie zostanie włączone, zanim dojdzie do jakiegoś nieszczęścia.

 

– Ruch kołowy przy ul. Kraszewskiego od jakiegoś już czasu odbywa się normalnie. Ulicą tą przejeżdżają nie tylko osoby, które muszą jakoś dojechać do swoich posesji, ale i inni mieszkańcy miasta, dlatego nie rozumiem, dlaczego w miejscu tym, jeszcze nie uruchomiono oświetlenia ulicznego. Czy naprawdę musi dojść do jakiegoś nieszczęścia, żeby ktoś, kto na co dzień pobiera za to zapłatę, wziął się w końcu za sumienne wykonywanie swoich obowiązków – pyta jeden z mieszkańców tej części miasta.

Czytelnik nadmienia, że za chwilę rozpocznie się rok szkolny i ruch pieszych zapewne jeszcze się zwiększy, dlatego uważa, że oświetlenie powinno zostać włączone jak najszybciej.

O możliwość oświetlenia ul. Kraszewskiego zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Jarosławia, który tak sprawę tłumaczy.

– Procedura uruchomienia nowego oświetlenia na ul. Kraszewskiego została rozpoczęta tak szybko, jak było to możliwe i jest w trakcie realizacji. Wszystkie wymagane dokumenty złożyliśmy już w PGE. Jak tylko owa procedura, na którą składa się kilka czynności ( m.in. uzyskanie poświadczenia od PGE o możliwości świadczenia dystrybucji energii elektrycznej, zawarcie umowy na dostawę energii, założenie licznika) się zakończy, zostanie włączone oświetlenie. Powyższe działania są niestety dość czasochłonne, ale niezbędne z uwagi na przepisy obowiązującego prawa – wyjaśnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jarosławia.

 

Niebawem zakończenie prac

Przypomnijmy, że inwestycję realizuje firma STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa, a zakres prac obejmował: wykonanie prac rozbiórkowych, przebudowę sieci energetycznej, teletechnicznej, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci wodociągowej, przebudowę gazociągów, oświetlenia ulicznego oraz najbardziej wyczekiwanej nowej nawierzchni jezdni. W ramach umowy powstało też małe rondo, zatoki postojowe, miejsca postojowe dla samochodów osobowych, chodniki, ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe. Prace obejmą również wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz nowych zieleńców. Wykonawca zobowiązał się zakończyć tę inwestycję w październiku tego roku.

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...