Ćma nie odpuszcza

Date:

Czytelniczka zauważyła, że bukszpany rosnące na Nowym Cmentarzu w Jarosławiu są w złym stanie.

W ubiegłym roku pisaliśmy o przeworskich bukszpanach, które zaatakowała ćma bukszpanowa. Teraz z tym problemem zmierzyć się musi też Jarosław.

Bukszpany na Nowym Cmentarzu zostały zaatakowane przez szkodniki. Krzewy wyglądają okropnie, są suche, a na ich łodygach znajdują się liczne larwy szkodników. Warto aby odpowiednie służby zajęły się cmentarzem – mówi kobieta.

Jak informuje Urząd Miasta, bukszpany rosnące na terenie Nowego Cmentarza nie zostały posadzone przez zarządcę nekropolii ani służby miejskie. Nasadzenia wykonały osoby prywatne, właściciele poszczególnych grobów.

Pod opieką służb miejskich znajdują się natomiast bukszpany rosnące w pobliżu pomnika Walk i Męczeństwa na ul. Słowackiego. Faktycznie zostały one zaatakowane i zniszczone przez szkodnika – ćmę bukszpanową, której zwalczanie jest bardzo trudne, a ewentualne opryski chemiczne niestety są nieskuteczne. Chore krzewy zostaną usunięte, a w ich miejsce jesienią pojawią się nowe nasadzenia – informuje Iga Kmiecik, rzecznik prasowy UM Jarosławia.

DP


Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...