Compensa przekazała miastu defibrylator

Date:

W sobotę, 9 lipca, na jarosławskim Rynku odbył się piknik rodzinny Strefa Bezpieczeństwa Compensy. W programie znalazły się zabawy i quizy z nagrodami, nauka pierwszej pomocy, a także badania profilaktyczne i strefa relaksu.

 

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy zaplanowano wiele zabaw edukacyjnych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy tego wydarzenia mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach i wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), a także doświadczyć dachowania i zderzenia w specjalnych symulatorach. Była też możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych, m.in. wzroku czy poziomu cukru we krwi oraz skorzystania ze strefy relaksu i masaży.

Tego dnia Compensa przekazała na ręce Dariusza Tracza, zastępcy Burmistrza Miasta Jarosławia defibrylator AED. Urządzenie służące do przeprowadzania zabiegu defibrylacji serca zostało umieszczone w specjalnej skrzynce na ścianie kamienicy Rynek 5. Zapewnienie dostępu do urządzenia i edukacja w zakresie jego użytkowania zapewne zwiększy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Jarosławia.

Piknik realizowany był w ramach kampanii prowadzonej przez Compensę we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

EK, fot. UM

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...