Coraz bliżej finału

Date:

Klaudia Mendyka z Jarosławia jest jedną z dwudziestu finalistek konkursu Miss Polonia. W oczekiwaniu na finał nasza reprezentantka nie próżnuje – niedawno zakończyła się akcja „Korona z głowy”, którą Klaudia organizowała w ramach uczestnictwa w konkursie piękności.

 

O Klaudii Mendyce wspominaliśmy na naszych łamach na początku tego roku. Opowiadała ona wtedy m.in. o akcji „Korona z głowy”, bowiem uczestnictwo w konkursie to dla finalistek także zaangażowanie się w działalność społeczną. Klaudia postawiła na współpracę z Zespołem Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu i w jej ramach w grudniu ubiegłego roku odwiedziła szkołę, gdzie spotkała się z uczniami z klas na kierunkach Technik Przemysłu Mody i Technik Stylista. Rozmawiała z nimi o ich marzeniach, planach na przyszłość, opowiadała też o swojej drodze do finału Miss Polonia. Wtedy też Klaudia ogłosiła konkurs na projekt i realizację sukienki koktajlowej. Nagrodą w konkursie były warsztaty w Krakowie sponsorowane przez firmę Slow Fashion Cafe, sesja zdjęciowa oraz możliwość pokazania swojego projektu większemu gronu odbiorców – zwycięską kreację Klaudia zabierze bowiem ze sobą na zgrupowanie przed samym finałem konkursu.

Zakończenie akcji i wręczenie nagród odbyło się 15 lutego. Tego dnia odbyła się sesja zdjęciowa, której głównym punktem była zwycięska sukienka autorstwa Anny Hyldz, zaprezentowana przez samą Klaudię. O makijaż zadbały uczennice szkoły, Sylwia Lewandowska oraz Sabina Ziółkowska, zdjęcia wykonała uczennica szkoły Julia Mrozowicz i nauczyciel Tomasz Bieniasz.

Dodatkowo Małgorzata Sudoł, właścicielka marki „hmsudoł” użyczyła biżuterii do sesji. Później odbyło się wręczenie nagród, w którym uczestniczył dyrektor szkoły Łukasz Piś, nauczycielka Aneta Stój, która była dla mnie ogromnym wsparciem podczas całego okresu akcji oraz krawcowe Elżbieta Purcha i Anna Huta, które wsparły Anię w szyciu sukienki – wspomina K. Mendyka.

Oprócz nagrody głównej dla laureatki od Slow Fashion Cafe w Krakowie, kadra nauczycielska przygotowała dyplomy dla wszystkich uczestniczek konkursu. Również Klaudia przygotowała od siebie drobne upominki oraz kwiaty w ramach podziękowania za współpracę.

Całe wydarzenie zrelacjonowałam na social mediach swoich i Miss Polonia. To jeszcze nie koniec mojej współpracy ze szkołą, ponieważ planujemy także inne wydarzenia, które mają na celu pomoc młodym dziewczynom w rozwoju – zapewnia Klaudia.

 

Głosowanie SMS

Niedawno rozpoczęło się też głosowanie, w którym do zdobycia jest tytuł Miss Polonia Social Media. Aby zagłosować na Klaudię, należy wysyłać SMS o treści MISSPOLONIA.10 na numer 73601 (koszt 3,69zł z VAT / SMS). Można wysłać dowolną liczbę sms.

 

DP/ fot. arch. Klaudii Mendyki

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...