„Cudze chwalicie, Jarosławia nie znacie”: Tajemniczy obiekt

Date:

Od strony wschodniej, na wysokiej skarpie przy ulicy Słonecznej oraz działek ogrodniczych widoczny jest częściowo betonowy obiekt o nieznanej na ogół użyteczności. Z dołu dostępu do obiektu chroni prawie pionowe, zarośnięte i niebezpieczne podejście. Nawet, gdy uda się pokonać tę przeszkodę to powrót na dół jest bardzo trudny, zwłaszcza po deszczu.

 

Obiekt budził i budzi ciekawość, co to może być, np. czy to budynek o znaczeniu wojskowym, położony w strategicznym miejscu itp. W górnej części od strony osiedla Słoneczne również wygląda tajemniczo. Budowla ma kształt dwukondygnacyjnego prostokąta z oknami, ale bez drzwi. Wejście znajdowało się od strony osiedla, po lewej stronie schodów, wiodących do znajdujących się w dolnej części garaży.

Dach do tej pory przypomina taras lub punkt widokowy na dolinę dolnego San. Obecnie mało kto pamięta, że w latach 70 ubiegłego wieku do środka od góry wpadł 9- letni chłopiec i utopił się. Z uzyskanych informacji można już wszystkich zaciekawionych przeznaczeniem tego obiektu poinformować, że był to osadnik sieci kanalizacyjnej. Po tym tragicznym wydarzeniu z chłopcem, wejście u góry zostało zabetonowane. Około 20 lat temu tajemniczy obiekt na wysokiej skarpie był jeszcze dobrze widoczny. Obecnie jest nieczynny, z czasem zupełnie zarośnie i stanie się zapomniany, co z kolei stworzy bardzo niebezpieczne miejsce. Przydałoby się ustawić przynajmniej ostrzegawcze tablice u góry od osiedla i u dołu od strony działek. Wydawałoby się, że wszystko już wiemy co znajduje się na terenie naszego miasta ale okazuje się, że jeszcze nie wszystko.

 

Jerzy Czechowicz


Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...