Czy będzie lodowisko na Rynku?

Date:

Jarosławski radny miejski Piotr Baran wystąpił z interpelacją w sprawie utworzenia lodowiska na głównym placu miasta. Burmistrz odpowiada, że to pomysł dobry i już go analizowano. Nie wyklucza pojawienia się lodowiska po północnej stronie Rynku, ale dopiero po zakończeniu rewitalizacji.

 

Rynek naszego miasta odwiedza coraz więcej osób w okresie letnim. Można podjąć próbę ożywienia go również w okresie zimowym. W wielu polskich miastach o tej porze roku na rynkach montowane są lodowiska. Osoby z nich korzystające bądź opiekunowie dzieci odwiedzają w tym czasie sklepy, restauracje czy kawiarnie. W 2021 roku z lodowiska MOSIR skorzystało 4393 osoby, zainteresowanie jest więc dość spore – argumentuje radny prosząc o informację, czy pomysł lodowiska na Rynku jest do zrealizowania w najbliższych latach.

Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch przyklaskuje propozycji radnego, ale radzi by uzbroić się w cierpliwość. – Już od wielu lat marzeniem mieszkańców Jarosławia jest lodowisko zlokalizowane na naszym Rynku. Przejawiało się to zgłoszeniami, pismami i ustnymi prośbami jarosławian. Dlatego też w poprzednich latach podejmowaliśmy analizy

możliwości usytuowania takiego lodowiska na Rynku. Po wycenie usługi wynajmu lodowiska na pierwszy sezon zimowy, niestety zmuszeni byliśmy z tego zrezygnować. Koszt przekraczał kwotę 150 tys. brutto na okres do 4 miesięcy – wyjaśnia burmistrz. Według niego najlepszym rozwiązaniem jest zakup odpowiedniego sprzętu i rokroczne

ustawianie go na Rynku. – Plany zakładają usytuowanie lodowiska po stronie północnej – w okolicy studni. Na obecnym etapie rewitalizujemy tę część płyty Rynku, dlatego w tym roku jeszcze nie jest możliwy montaż sztucznego lodowiska. Rozważamy przygotowanie i złożenie stosownego wniosku o dofinansowanie zadania z zakresu sportu – dodaje W. Paluch, zaznaczając że cieszy się, iż radny także myśli o ożywieniu pięknego zrewitalizowanego Rynku.

Lodowiska na rynkowej płycie ustawiano w wielu miastach. Były m.in. w Warszawie, Katowicach, Nowym Targu, Pszczynie, czy Rzeszowie. W Jarosławiu może się znaleźć w sąsiedztwie studni, ale dopiero wtedy, gdy zakończą modernizację tej części Rynku.

erka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...