Czy czeka nas drogowy chaos?

Date:

Przejazd przez centrum Jarosławia nie należy do zbyt przyjemnych. W godzinach szczytu wymaga sporej cierpliwości, a właśnie rozpoczynają się remonty dwóch głównych ciągów komunikacyjnych w mieście czyli placu Mickiewicza i ul. Kraszewskiego. Jak odnajdą się kierowcy w gąszczu objazdów? Należy spodziewać się korków. Czy doprowadzi to do „zakorkowania” ulic? Zmiany w organizacji ruchu weszły w życie 14 września. Jak nie pogubić się w objazdach i nie utknąć w drodze? 

 

Roboty na Placu Mickiewicza i ulicy Grunwaldzkiej nadzorowane są przez Urząd Miasta Jarosławia – przypomina dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Jarosławiu, Janusz Obłoza. Pytamy więc w urzędzie miasta o szczegóły – Realizacja w/w robót wymaga wprowadzenia czasowej zmiany organizacji ruchu, która przewiduje zamknięcie Placu Mickiewicza na odcinku od ul. Lubelskiej do budynku MOK (wjazd na plac od strony ulicy głównej). Dokładny termin wprowadzenia  organizacji ruchu nie jest jeszcze znany – poinformowała nas Iga Kmiecik, rzecznik prasowy urzędu miasta Jarosławia w środę, 9 września. Jednak jak podało starostwo powiatowe w Jarosławiu, 7 września, na swojej stronie internetowej – Powiatowy Zarząd Dróg w Jarosławiu informuje, że w związku z rozpoczęciem przebudowy drogi/placu Mickiewicza w Jarosławiu (budowa ronda), od 14 września 2020 r., zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Prosimy, by w najbliższym czasie, zwracać uwagę na oznakowanie w tym rejonie miasta. Według rzecznika urzędu miasta budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku. – Niestety nie znamy jeszcze terminu rozpoczęcia prac – podaje Iga Kmiecik.

Gąszcz objazdów

Podczas przebudowy zostanie całkowicie zamknięty przejazd placem Mickiewicza. Jadąc od strony Przemyśla należy kierować się na ul. Poniatowskiego. Od strony Szówska trzeba skręcić w lewo na skrzyżowaniu z ul. 3-go maja, ponieważ zakaz ruchu zamknie wjazd na wysokości szkoły ekonomicznej. Ul. Sikorskiego zostanie zamknięta na wysokości „Sokoła”. Będzie możliwy wyjazd z niej jednokierunkową boczną uliczką biegnącą między siedzibą ośrodka, a dawną mleczarnią. Skrzyżowanie placu Mickiewicza z ul. Grunwaldzką i Lubelską będzie od strony placu zamknięte. Natomiast możliwy będzie przejazd z Grunwaldzkiej na Lubelską i odwrotnie. Kierujący powinni omijać rejon robót, a ruch tranzytowy na kierunku Przemyśl – Rzeszów przejmie ul. Poniatowskiego i ul. Słowackiego, Można się spodziewać, że wprowadzana obecnie zmiana w organizacji ruchu będzie modyfikowana, jak zalecają drogowcy należy uważnie obserwować oznaczenia. Kolejne utrudnienia pojawią się razem z rozpoczęciem przebudowy ul. Kraszewskiego.

 

Jeśli celem podróży nie jest Jarosław, warto skorzystać z obwodnicy. Biorąc pod uwagę, że w godzinach szczytu ul. Poniatowskiego i ul. Słowackiego są już mocno zatłoczone, a to właśnie przez nie przebiega duża cześć objazdów, mogą pojawić się problemy z ich drożnością. Najlepiej unikać tych okolic jeśli nie leży tam cel naszej podróży.


Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...