Czy musi stać się tragedia?

Date:

Mieszkańcy interweniują w sprawie niebezpiecznie poruszających się po centrum miasta samochodach i motocyklach.

 

– Notorycznie widzę na głównych ulicach Jarosławia grupę młodych motocyklistów i kierujących sportowymi autami z przerobionymi tłumikami, które na pewno nie spełniają żadnych norm. Motocykliści jeżdżą na jednym kole przez ul. Jana Pawła II czy Słowackiego, robią sobie takie pętle po mieście, niemiłosiernie przy tym hałasując i rozwijając duże prędkości. Gdzie jest Policja? Czy musi dojść do tragedii? -opowiada mieszkaniec Jarosławia, który zadzwonił do nas z interwencją.

Mężczyzna dodaje, że był już świadkiem, jak jedno z takich pędzących zbyt szybko aut wypadło z drogi i na szczęście uderzyło tylko w budynek, a nie w mogących tamtędy przechodzić ludzi. Proponuje, by policjanci również na terenie miasta „łapali” na radar takich nieodpowiedzialnych kierowców.

Jarosławska policja od stycznia zatrzymała 350 dowodów rejestracyjnych, w tym właścicielom pojazdów po przeróbkach układu wydechowego. Tylko w sierpniu było 33 takie przypadki. Większość kierowców została również ukarana mandatami – odpowiada mł. asp. Marcin Szymański z KPP w Jarosławiu.

Na hałas, zakłócanie porządku i spożywanie alkoholu w okolicach marketu przy ul. Gorliczyńskiej w Przeworsku skarżą się również mieszkańcy pobliskiego bloku mieszkalnego. Męczą ich okrzyki i głośne śmiechy, a także popisy amatorów nocnej jazdy samochodami ze strzelającymi tłumikami. Rano często można też zastać tam smutny krajobraz upstrzony śmieciami – dowodami na to, czym raczyło się towarzystwo będące na „widowni”.

Interwencji dotyczących zakłócania porządku na ul. Gorliczyńskiej było w ostatnim czasie osiem – informuje asp. szt. Justyna Urban z KPP w Przeworsku, dodając, że często zgłoszenia okazują się niepotwierdzone, bo po przyjeździe na miejsce, patrol nikogo tam już nie zastaje.

Mimo, że takim kierowcom wydaje się, że zawsze uda im się uciec przed Policją, dołączamy do apelu mieszkańców o częstsze patrole we wskazywanych przez nich miejscach, by w porę zapobiec tragedii, a także zwyczajnie – by było nieco spokojniej, zwłaszcza nocą.

DP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...