Dar serca – laptop dla Oskara

Date:

Jarosław: Dzięki dobroci ludzkich serc Oskar otrzymał nowego laptopa. Zbiórkę na sprzęt niezbędny do realizacji nauki zdalnej zorganizowali rodzice uczniów klasy drugiej Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu. Do akcji chętnie włączyło się Miejskie Przedszkole nr 8 w Jarosławiu oraz pracownicy zaprzyjaźnionych firm. Efekt przerósł oczekiwania organizatorów.

 

– Przed świętami Bożego Narodzenia chcieliśmy w jakiś sposób, wesprzeć kolegę naszych dzieci – Oskara Iwosę, który stracił tatę w wyniku ciężkiej i nieuleczalnej choroby stracił tatę. Wychowawczyni zwróciła wówczas uwagę, że w obecnej sytuacji dobrym pomysłem byłby laptop. Ogłosiliśmy zbiórkę, zachęcając do pomocy nie tylko rodziców, ale i dzieci – mówi Wojciech Hołowacz, przedstawiciel trójki klasowej.

Zbiórka nie obeszła się bez echa. Ludzie słysząc o akcji proponowali swoją pomoc.

– O naszej inicjatywie wspomniałem kilku osobom. Następnego dnia otrzymałem telefon m.in. od Dyrekcji przedszkola nr 8, które chciało nam pomóc. Do akcji przyłączyli się także koledzy z pracy – mówi W. Hołowacz.

Tym sposobem w ciągu niespełna kilkunastu dni udało się zebrać blisko 5 tys. zł.

– Jesteśmy zaskoczeni przebiegiem zbiórki. Nie spodziewaliśmy się, że w naszą akcję zaangażuje się, aż tyle osób – mówią przedstawiciele trójki klasowej.

Dzięki uzyskanym środkom udało się zakupić nie tylko nowego laptopa, który posłuży chłopcu w realizacji nauki zdalnej, ale i inne niezbędne sprzęty tj. krzesła obrotowe czy lampki na biurko zarówno dla Oskara, jak i jego młodszego brata Michała.

Zakupione przedmioty przekazali w piątek, 18 grudnia trzej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, a zarazem koledzy Oskara: Michał, Igor i Sebastian oraz 4-letnia przedstawicielka Miejskiego Przedszkola nr 8 wraz z opiekunem. Radość Oskara i jego rodziny po otrzymaniu podarków była bezcenna. Uśmiechnięte twarze dzieci były najlepszym tego dowodem.

Organizatorzy zbiórki dziękują wszystkim którzy zechcieli wesprzeć Oskara i jego rodzinę w tym trudnym dla nich czasie. Serdeczne podziękowania składa również rodzina chłopca.

 

ek


 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...