Darmowy postój na terenie szpitala powinien być dłuższy?

Date:

Niedawno na terenie jarosławskiego szpitala wprowadzona została opłata parkingowa. Jeden z Czytelników niezadowolony z takiego rozwiązania proponuje, aby bezpłatny czas parkowania został wydłużony chociaż w godzinach odwiedzin. Władze szpitala do prośby się nie przychylają, tłumacząc, że zastosowane rozwiązanie polepszyło sytuację parkingową.

 

– Co kilka dni jeżdżę do jarosławskiego szpitala, gdzie odwiedzam chorą sąsiadkę. Dowożę jej ubrania, jedzenie oraz inne potrzebne rzeczy. Kobieta jest w starszym wieku, nie ma nikogo, kto mógłby się nią zając – opowiada pan Zdzisław, zwracając uwagę, że opłata parkingowa, która została niedawno wprowadzona nie ułatwia mu zadania.

Za każdorazową taką wizytę pan Zdzisław musi zapłacić dodatkowe 4 zł. Tyle bowiem od niedawna wynosi opłata za godzinę postoju na terenie jarosławskiego COM. Czytelnik zaznacza, że pierwsze piętnaście minut postoju jest co prawda za darmo, ale czas ten jest dla niego niewystarczający by zaparkować, dojść na oddział zostawić zakupy i odjechać.

– Chodzę na ZOL, który znajduje się na szarym końcu. Mam już swoje lata, dlatego w żaden sposób nie zmieszczę się w wyznaczonym czasie. Kręte, wąskie uliczki, na których ciężko się jest minąć również nie ułatwiają zadania – mówi pan Zdzisław, nadmieniając równocześnie, że takie wizyty to spore obciążenie dla jego portfela. – Pomagam z dobrego serca. Poświęcam swój czas i paliwo, a teraz jeszcze musze do tego dołożyć tych kilka złotych na parking – żali się mężczyzna.

 

Proponuje rozwiązanie

Pan Zdzisław znalazł rozwiązanie przedstawionego przez siebie problemu. Proponuje, aby bezpłatny czas postoju w godzinach odwiedzin tj. od 15 do 17 wydłużyć do trzydziestu minut.

– Wtedy nie ma tylu samochodów. Są wolne miejsca parkingowe, dlatego uważam, że czas ten można by wydłużyć – tłumaczy mężczyzna.

Czytelnik wielokrotnie próbował skontaktować się w tej sprawie z dyrekcją szpitala. Kiedy w końcu się udało, dyrektor obiecał sprawę przemyśleć. W ostateczności jednak nie zgodził się na ustępstwa. O powód wprowadzenia opłaty parkingowej oraz wdrożenie korzystniejszych warunków dla osób korzystających z usług szpitala zapytaliśmy w jarosławskim COM.

– W Centrum Opieki Medycznej na bieżąco podejmowane są działania mające na celu poprawę warunków funkcjonowania parkingu. Wprowadzenie bezpłatnego czasu parkowania na poziomie 15 minut podyktowane było między innymi tym, że na terenie Centrum Opieki Medycznej zaparkowane były pojazdy osób, które nie korzystały z usług szpitala. Zastosowanie opłaty parkingowej oraz 15 minutowego darmowego czasu parkowania w znacznym stopniu rozwiązało powyższy problem – informuje Łukasz Weissmann, z działu Jakości i Promocji Zdrowia jarosławskiego szpitala.

 

Brak parkingów

Nie ulega wątpliwości, że sytuacja parkingowa w okolicy jarosławskiego szpitala jest bardzo trudna. W pobliżu szpitala brak jest jakichkolwiek parkingów. Osiedla zamykane są szlabanami, a na ulicach sąsiadujących ze szpitalem parkowania zabraniają znaki. Te w większości zostały ustawione po interwencjach mieszkańców, dlatego też nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się coś zmienić. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że osoby decyzyjne: przedstawiciele władz lub zarządcy dróg znajdą jakieś rozwiązanie, które polepszy sytuację parkingową w tej części miasta.

 

EK

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...