Dbają o cmentarz

Date:

Gmina Tryńcza pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 16 tys. na remont Cmentarza Wojennego Ofiar Hitleryzmu w Jagielle-Niechciałkach. O miejscu tym pamiętają również nauczyciele i uczniowie pobliskiej szkoły.

 

Dofinansowanie obejmuje m.in. remont murków wskazujących mogiły.

Pozyskane od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego środki, o które wnioskowała początkiem roku gmina, przeznaczone są m.in. na remont murków betonowych wskazujących mogiły poległych oraz ich zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Łączna wartość wykonanych prac wynosi ponad 21 tys. zł. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Lekcja historii

W ramach zrealizowanego projektu na cmentarzu zorganizowana została też lekcja historii, w której wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w Jagielle. Pod opieką swoich wychowawców: Anny Półtorak i Krystyny Krupy, udali się na cmentarz, gdzie uczcili pamięć pochowanych tam ofiar II wojny światowej. Po przypomnieniu historii tego miejsca uczniowie zapalili znicze oraz odmówili modlitwę.

DP/UG Tryńcza

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...