DeskaLOVE historie czyli historyczne warsztaty w Zamiechowie

Date:

– Dziękuję młodzieży za zaangażowanie i pracę, której efekty mogą podziwiać mieszkańcy Zamiechowa. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt i wspólnie zadbali o historię Zamiechowa – mówi jego koordynatorka Monika Maj-Lichończak.

 

Projekt Koła Gospodyń Wiejskich z Zamiechowa oraz miejscowej młodzieży pod hasłem „DeskaLOVE historie” realizowany był w ramach programu Równać Szanse Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego uczestnikiem była młodzież w wieku od 13 do 19 lat: Julia Wojtowicz, Oliwier Wojtowicz, Kinga Brzezińska, Jan Strójwąs, Karolina Stępień, Nikola Lis, Emilia Strójwąs, Mikołaj Walankiewicz, Maks Gamracy, Mateusz Majcher i Radosław Rusinko. – Zadanie zaczęło się 1 września 2022 roku i trwało do 28 lutego br. jego celem było wzmocnienie poczucia własnej wartości, wzmocnienie potencjału, pozycji społecznej, a także zwiększenie wiary we własne możliwości poprzez udział we wspólnej inicjatywie – podkreśla M. Maj-Lichończak. Młodzież   upamiętniła lokalną historię, znane postaci za pośrednictwem nowoczesnej formy sztuki, deskali. W ramach projektu wzięła też udział w warsztatach historycznych, warsztatach obróbki drewna

W czasie spotkania z bieszczadzkim artystą Arkadiuszem Andrejkowem powstał deskal

upamiętniający lokalną bohaterkę Stefanię Lanoszankę. – Inicjatywa „DeskaLove historie” pokazuje, że można stworzyć coś w małej miejscowości jeśli ma się na to pomysł, który łączy pokolenia. Dzięki temu Zamiechów stał się atrakcyjniejszy turystycznie – dodaje przewodnicząca KGW Zamiechów Bernarda Strójwąs.

 

Red.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...