Diler zatrzymany

Date:

Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Korczowej zatrzymali mężczyznę zaangażowanego w przestępczość narkotykową. Był poszukiwany przez służby kilkudziesięciu krajów świata.

 

Do zatrzymania doszło w niedzielę, 15 maja w trakcie kontroli podróżnych wjeżdżających do Polski przez przejście graniczne w Korczowej.

– Podczas sprawdzeń w międzynarodowych bazach poszukiwawczych funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że 30-letni obywatel Łotwy jest w zainteresowaniu rodzimego wymiaru sprawiedliwości. Niespełna rok wcześniej tamtejsze władze wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwoną notę Interpolu. Mężczyzna jest podejrzany o udział w procederach narkotykowych, w tym skupowanie oraz handel substancjami niedozwolonymi. Został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury – informuje ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Dodatkowo w trakcie kontroli, pies służbowy SG ujawnił w bagażu podróżnego woreczek z suszem marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut przemytu narkotyków, do czego się przyznał i dobrowolnie poddał karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Ostateczną decyzję w związku z nakazem aresztowania podejmie sąd.

EK/BiOSG

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...