Dni Kopernikańskie w I LO

Date:

Od 14 do 20 lutego I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu obchodziło Jubileusz 50-lecia nadania imienia szkole oraz 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika.

 

W ramach „Dni Kopernikańskich” społeczność szkolna zorganizowała szereg wydarzeń naukowych, sportowych i kulturalnych. Uczniowie mogli wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę okoliczność konkursach.

Zwycięzcami powiatowego konkursu kuratoryjnego pod patronatem Starosty Powiatu Jarosławskiego „Wszechświat oczami Kopernika” w kategorii „esej” zostali: I miejsce – Rafał Klisz (SP nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu, II miejsce – Filip Dłuszyński (SP nr 10 w Jarosławiu), III miejsce – Szymon Buczek (SP nr 7 w Jarosławiu). W kategorii „plakat” I miejsce zdobyła Agata Niedźwiedź (SP w Radymnie), II miejsce – Oliwia Kalicka (SP w Chłopicach), III miejsce – Adrian Cichoń (SP nr 10 w Jarosławiu). W kategorii „prezentacja multimedialna” na I miejscu uplasował się Paweł Guja (SP w Chłopicach), na II – Zuzanna Januszkiewicz (SP w Dobkowicach), na III – Maciej Propola (SP nr 10 w Jarosławiu).

Laureatami „Szkolnego Konkursu Wiedzy o Historii Polskiego Pieniądza” zostali: I miejsce – Malwina Bartosik, II miejsce – Aleksandra Ochab, III miejsce – Maciej Duda.

Zaś nagrodzeni za prezentację multimedialną w konkursie o patronie szkoły „Z Kopernikiem w przyszłość” byli: I miejsce – Nikola Kamińska, II miejsce – Kinga Goń, III miejsce – Antonina Ciurko.

Nagrody wręczyli: Jolanta Moskwa, dyrektor I LO, Stanisław Kłopot, starosta jarosławski oraz Adam Jarosz, pracownik naukowy SGH w Warszawie. W uroczystościach uczestniczyła również naczelnik wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Marta Kurpiel oraz Bernadeta Szczypta, dziennikarka Radia Rzeszów.

W niedzielę, 19 lutego społeczność szkolna wzięła udział we Mszy św. w Kościele pw. MNP Królowej Polski. Zwieńczeniem wydarzenia było sympozjum „Per Aspera Ad Astra”, podczas którego najzdolniejszym uczniom wręczone zostały stypendia z Funduszu Kazimierza Michalskiego.

 

EK

 

 

 

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...