Dodatkowe pieniądze dla powiatu

Date:

Dwa tygodnie po przyjęciu budżetu Powiatu Jarosławskiego konieczne było zwołanie kolejnej sesji, ponieważ dochody samorządu zwiększyły się dzięki dofinansowaniom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Podkarpackiego Systemu Informacji Przestrzennej.

 

Radna Powiatu Jarosławskiej przyjęła, podczas zwołanej 28 stycznia sesji prowadzonej w trybie zdalnym, zwiększenie budżetu o 6 mln zł z pierwszego programu i 2 mln zł z drugiego projektu. Pieniądze z puli inwestycji lokalnych zostaną przeznaczone na kontynuację remontu przyszłej siedziby Powiatowego Ogniska Baletowego przy ulicy Tarnowskiego 1 w Jarosławiu. Tam zaplanowano 3,5 mln zł. Dodatkowe fundusze zostaną także wykorzystane do dalszych prac w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. 2 mln zł zostanie przeznaczone na realizację systemu informacji.

Podczas sesji radni zapoznali się także z informacjami o stanie zabezpieczenia przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego powiatu jarosławskiego. Przyjęli także sprawozdanie z działalności Komendanta Powiatowego Policji za ubiegły rok.

erka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...