Droga będzie za wąska – uważa mieszkaniec

Date:

Odtworzenie nawierzchni na ulicy Czarnieckiego w Przeworsku jest zdaniem jednego z mieszkańców przeprowadzana niewłaściwie. Jan Wojnar zwrócił się do urzędu miasta, o ponowne sprawdzenie granic działek wskazując, że po przeprowadzeniu robót droga będzie za wąska.

 

W opinii mieszkańca opierającego się na projekcie zagospodarowania działki, wjazd został zwężony z 5 do 4 metrów szerokości. Za to skarpa na poboczu usypana przez wykonawcę robót została poszerzona o metr. – To, co tutaj powstaje to tor saneczkowy, a nie droga. Zwężenie już i tak wąskiej jezdni zwiększa ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Droga prowadzi nie tylko do istniejących domów, ale również działek budowlanych – zwraca uwagę J. Wojnar. W swoim piśmie skierowanym do Urzędu Miasta w Przeworsku mieszkaniec powołał się na prawo budowlane, w myśl którego droga do działek planowanych powinna mieć 5 metrów szerokości.

Urząd odpiera zarzuty, argumentując że mieszkaniec wskazał na granice działki drogowej, a nie szerokość jezdni, która w opinii UM nie miała nigdy 5 metrów. – Zarówno szerokość pasa drogowego (czyli granice działki, na której zlokalizowana jest droga), jak i dotychczasowa jezdnia są na poszczególnych jej odcinkach zmienne i wynoszą od 3,50 m do 7,00 m – podaje Sekretarz Miasta Przeworska Agnieszka Zakrzewska. Zdaniem urzędników, rzeczony odcinek to droga wewnętrzna dojazdowa, podlegająca innym przepisom niż drogi publiczne. Jej minimalna przewidziana w przepisach szerokość to 3 metry. Urząd przekazuje, że poszerzenie jezdni w tym miejscu nie jest możliwe. Jako powody podaje się zróżnicowanie wysokości terenu oraz konieczność wykupu części działek od mieszkańców w celu poszerzenia granic pasa drogowego.
Odtworzenie nawierzchni drogowej realizowane jest w granicach ewidencyjnych istniejącego pasa drogowego w ramach dotychczasowego przebiegu jezdni. Staramy się uczynić wszystko, aby końcowy efekt zadowolił wszystkie strony, a w szczególności mieszkańców, którzy codziennie borykają się z problemem występującego osuwiska, jak również użytkowników drogi – podsumowuje urząd. Ratusz zapewnia, że pomimo obaw mieszkańca droga zachowa tę samą szerokość nawierzchni. Rezultat prac będzie możliwy do zweryfikowania po zakończeniu inwestycji.

 

JR


Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...