Droga za ponad 3,5 mln zł

Date:

Blisko 2 kilometrowy odcinek drogi łączącej Sośnicę w gm. Radymno z Zadąbrowiem w gm. Orły przeszedł gruntowną przebudowę. O 2 metry poszerzono jezdnię i na całej długości wybudowano chodnik. Koszt wyniósł 3,6 mln zł. 80% tych wydatków pochodziło z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Techniczny odbiór prac zakończono 28 sierpnia, a oficjalnie drogę otwarto w niedzielę, 6 września. O ważnej roli tego połączenia dla mieszkańców obu świadczy zorganizowana z tej okazji uroczystość z udziałem przedstawicieli samorządu i parlamentu.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. celebrowaną przez ks. Adama Dziadowicza, proboszcza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Sośnicy, który po zakończonym nabożeństwie dokonał poświęcenia nowego odcinka drogi.

Wstęgę przecinali: poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan, jarosławski starosta Stanisław Kłopot, wójt gminy Radymno Bogdan Szylar, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki, radny Powiatu Jarosławskiego Marek Kisielewicz oraz radna z gm. Radymno Małgorzata Lichwa. W oficjalnym przekazaniu drogi do użytku uczestniczył też ks. A. Dzadowicz oraz ks. prałat Stefan Kołodziej.

Jak zapewniają samorządowcy poszerzona do 6 metrów droga wraz z biegnącym wzdłuż całego odcinka chodnikiem to inwestycja, która została zrealizowana dzięki dobrej współpracy gminy Radymno z powiatem jarosławskim.

erka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...