Drogie auto porzucone koło granicy

Date:

Funkcjonariusze Straży Granicznej patrolujący rejon przejścia granicznego w Korczowej zwrócili uwagę na lexusa stojącego na przydrożnym parkingu. Zaliczane do luksusowej klasy auto nie miało tablic rejestracyjnych. Okazało się, że samochód został skradziony i porzucony w pobliżu granicy z Ukrainą.

 

Strażnicy sprawdzający historię pojazdu szybko ustalili, że lexus niespełna dwa tygodnie wcześniej został skradziony w Szwecji i był poszukiwany przez Interpol.

Złodzieja szuka policja. Najprawdopodobniej luksusowym samochodem posłużył się wracający do rodzinnego kraju Ukrainiec. Po dojechaniu do przejścia zostawił pojazd i granicę pokonał jako pasażer.

Porzucone w rejonie przejścia granicznego samochody, to dość częste zjawisko. Z reguły są to leciwe pojazdy o małej wartości. Korzystali z nich wracający do kraju Ukraińcy, bo taniej i szybciej wychodziło im kupić samochód tylko na dojazd do przejścia granicznego niż korzystać z publicznego transportu. Pochodzące z przestępstwa samochody o sporej wartości były zatrzymywane już na przejściu. W tym roku było ich 40 o łącznej wartości 2,8 mln zł. lexus do odprawy granicznej nie dotarł.

erka/BiOSG

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...