Duże pieniądze dla bezrobotnych

Date:

Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu w 2022 roku przeznaczy w bieżącym roku blisko 21 milionów złotych na wsparcie dla osób bezrobotnych i aktywizację zawodową w powiecie jarosławskim. To o jedną trzecią więcej niż rok temu. Jest to trzecia najwyższa kwota przyznana urzędom pracy w województwie podkarpackim. Jarosławski PUP wyprzedziły tylko urzędy z powiatu rzeszowskiego i przemyskiego.

 

Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie osób bezrobotnych i aktywizację zawodową, promocję zatrudnienia i łagodzenie skutków bezrobocia. – Dla porównania warto dodać, że w poprzednim roku na ten sam cel wydatkowano 14,5 miliona złotych zł – mówi Ewelina Olejarz, dyrektor PUP w Jarosławiu.

Na wsparcie może liczyć 1510 bezrobotnych. Będzie też kontynuowana pomoc dla 45 osób, które zostały skierowane w 2021 r. na staż oraz szkolenia w ramach bonów szkoleniowych. Zaplanowano staże dla 521 osób, prace interwencyjne dla 300 oraz roboty publiczne dla takiej samej grupy bezrobotnych. Są także plany przeznaczenia pieniędzy na podjęcie działalności gospodarczej dla 125 osób czy wyposażenia bądź doposażenia stanowisk pracy dla 118 osób.

– Mówiąc o tych danych pamiętajmy, że są to konkretni ludzie z terenu powiatu, których wsparcie jest jednym z zadań Powiatowego Urzędu Pracy – komentuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot.

Kolejnym realizowanym w tym roku zadaniem są szkolenia pracowników i pracodawców w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. – Decyzją Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, Starosta Jarosławski otrzymał 700 tys. złotych na te szkolenia. Ponadto PUP złożył wstępne zapotrzebowanie na środki z rezerwy KFS w kwocie 1,5 mln złotych – dodaje E. Olejarz.

 

PUP w epidemii

PUP w Jarosławiu funkcjonuje normalnie w czasie pandemii, ale w związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz troską o zdrowie i bezpieczeństwo klientów i pracowników urzędu prosi o rozważenie możliwości załatwienia sprawy w sposób telefoniczny, mailowy lub listowny.

– Rejestrujemy osoby bezrobotne i poszukujące pracy, wydajemy skierowania, rozpatrujemy wnioski złożone na aktywne formy pomocy oraz przygotowujemy umowy. Nadal przyjmujemy klientów, jednak zalecamy ograniczenie kontaktów osobistych.Nie chcemy też dopuścić do sytuacji, gdy wobec faktu, że pracownicy będą na kwarantannie lub w izolacji, zmuszeni będziemy zamykać poszczególne wydziały – informuje urząd przypominając, że bezwzględnie obowiązuje nakaz starannego noszenia maseczek (osoby bez maseczek nie będą obsługiwane), dezynfekcji dłoni oraz zachowanie dystansu społecznego. Osoby przebywające na kwarantannie lub w izolacji nie powinny przychodzić do urzędu.

Z PUP w Jarosławiu można skontaktować się telefonicznie pod nr 16 734 11 11, faxem pod nr 16 621 21 88 wew. 116. Adres e-mail – rzjr@praca.gov.pl; pup@jaroslaw.praca.gov.pl. Można też skorzystać ze skrzynki podawczej e-PUAP (adres skrytki: /PUP_Jaroslaw/SkrytkaESP) lub wysłać dokumenty pocztą tradycyjną na adres Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu, ul. Słowackiego 2, 37‑500 Jarosław.

Jest także dostępna dostepna przez cała dobę skrzynka pocztowa umieszczona przed budynkiem PUP. W skrzynce można pozostawiać korespondencję dotycząca wszystkich spraw prowadzonych przez urząd. Składane dokumenty powinny być trwale spięte lub umieszczone w kopertach wraz z podanym w sposób czytelny aktualnym numerem telefonu oraz adresem e-mail. – Prosimy nie wrzucać dokumentów w koszulkach plastikowych. Skrzynka opróżniana jest każdego dnia roboczego o godzinie 7.00 oraz o godz. 14.50.Dokumenty wpływające po godzinie 14.50 otrzymują datę wpływu dnia następnego. Dokumenty wpływające do urzędu podlegają 24h kwarantannie – zastrzega urząd.

 

erka/org.

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...